Skocz do zawartości

[widelec] Sztywny MTB koło 26


Zikki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie ;) Mam już u siebie białego mosso. Trochę się obawiałem, że nie przypasuje do czarnej ramy krossa ale po założeniu bardzo ładnie się komponuje ;) 

Ciężko mi powiedzieć jak na razie czy jestem zadowolony. Mam problemy z nim a raczej ze sterami ;/ Po założeniu nie mogę odpowiednio docisnąć sterów. Albo skręcę bardzo mocno i się nie kręcą albo luźniej i mam wyraźne luzy na widelcu + odczuwam "pływanie" przedniego koła. Stery ritchey. Wie ktoś o co może chodzić? ;/ Porobiłem zdjęcia i postaram się wrzucić w miarę możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem.Na pewno nie mozesz jezdzic ze zbyt skreconymi sterami. Przy mocnym skreceniu rower bedzie sie zle prowadzil i jak puscisz kiere to moze byc gleba. Z dwoch rzeczy lepszy lekki luz choc dobrze to nie zrobi na pewno komponentom. U mnie problemem byly stare stery bo na zadnym widelcu nie mozna bylo ustawic luzu. W koncu wymienilem na nowe maszynowe i problemu nie ma. Mozesz ewentualnie zbadac czy dobrze je skladasz.

 

Co do wczesniejszego watku to zmienilem sztywny widelec cro mo na forca alu i jezdze miasto plus troche teren las roznicy nie widze w tlumieniu, na takim sztywniaku wazna jest technika jazdy, oponki,cisnienie i daje rade, ale w gory w teren bym go nie zabral

Jeszcze dodam ze jezeli wczesniej miales amortyzator to mogles nie czuc problemu z luzem na sterach bo na sztywniaku luz wyczuwalny jest bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery wnioskuję po kapslu mam ritchey kulkowe. Wcześniej nie było luzów i problemów. Zastanawiam się czy nie zgubiłem tej nakładki klinującej na dół (nie wiem jak to się nazywa) o ile w ogóle taka tam była. Mocno dokręcone stery i luzów nie ma, więc wydaje mi się że są wszystkie elementy. Bawiłem się z tym kilka godzin i jestem niemal pewny, że dobrze składam pomijając fakt, że nie wiem co zrobić z cieniutką podkładką. Oglądałem kilka filmików "jak wyregulować stery" itp. i nigdzie nie zauważyłem podobnej. W ostateczności zakupię nowe maszyny... Chociaż nie wydaje mi się żeby z obecnymi był jakiś problem. 

A może to wina nisko osadzonej gwiazdki? Obecnie jest jakies 1-2mm od krawędzi rury, gdyż musiałem ją dociąć trochę. Co jeszcze mnie zastanawia to fakt, że gwiazdka jest wbita krzywo względem sterówki tzn. z jednej strony do krawędzi ma jakieś 2-3 mm, a z drugiej już tylko 1mm. Nie wiem czy to jest celowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja mialem problem ze sterami na kulkach jak wlozylem pierwszy sztywny widel walczylem z tym dlugo. Te stery to byl jakis podstawowy accent za 40 zl kupilem na szybko bo potrzebowalem sterow innej srednicy. Teraz w dwoch rowerach mam stery accent maszynowe w tym ze sztywnym widlem jakies zwykle a w drugim z amortyzatorem airplany z taka fajna nacieta bierznia ktorej nie trzeba nabijac. Z tymi sterami to juz problemu nie mam. Zastanawiam sie nad ta gwiazdka o ktorej piszesz ale to chyba nie ma takiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepne sie pod tema zbieram sie do złożenia przełajówki,mial byc Accent cx one ale w tej samej cenie znalazłem http://www.bikestacja.pl/pl/rama-przelajowa-cube-cross-race-disc-czarno-niebieska-56-33279.html i szukam sztywnego widelca,myslałem o http://olx.pl/oferta/widelec-sztywny-mosso-kolor-bialy-lub-czarny-CID767-ID5bFhj.html koła 28".Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...