Skocz do zawartości

[widelec] Sztywny MTB koło 26


Zikki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję sztywnego widelca do Krossa A6 rocznik 2009. Aktualnie jeżdżę na Magurze Durin, którą chcę podmienić. Proszę o pomoc w poszukiwaniach, przeglądałem forum i Internet. Raczej nie celowałbym w włókno, no chyba że będzie ciekawa okazja. Szukałem widła stalowego, zależy mi na tym by geometria się nie zmieniła znacząco, więc widelec powinien mieć jakieś 470mm. Ciężko znaleźć coś sensownego. Fundusz do 300 zł. Waga nie gra dużej roli, bo i tak znacznie spadnie po samej zmianie :) Z tego, co czytałem to raczej odradza się alu, więc większość z allegro odpada;/ 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

 

 

Edit. 

Zapomniałem napisać.... Aktualnie mam zamontowane vki ale ostatecznie jestem gotów założyć tarczę na przód. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jestesmy na temacie sztywnego widła, to w zasadzie jak ktoś np. Ja ma takie kowadło xcm v3 które ledwo się ugina, to wydaje mi się, że lepiej mić sztywniaka.

A jeśli chodzi, że są za niskie to można pokusić sie o alu eXotic 29er one mają 470mm na papierku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukałeś może starego widelca Authora? ZTCP jest wersja pod tarczę i pod tarczę z v-b (tylko że ich nie produkują od lat). Tak samo widelec P-bone Cannondale'a. Mosso nie jest taki niski jak się wydaje, a dodatkowo można do niego wsadzić koło 29" :D

Podzielam zdanie, mosso m3 ma możliwość wpakowania kół 26, 28, 27,5 i 29 do jednego modelu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter to raczej słaby pomysł. Dołożyć trochę i można spokojnie kupić tarczówkę. To już raczej wolałbym wymienić na tarczówkę ale dzięki za podpowiedź :)  Na razie będę szukał dalej, może znajdą się jakieś ciekawe używki. A co myślicie o hamulcu V z tyłu i hydrauliku z przodu? Miało to być budżetowe rozwiązanie, więc nie chcę teraz naciągać kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o alu :icon_question:  Np. taki http://allegro.pl/widelec-sztywny-mtb-29-force-1-i-1-8-842g-tarcza-i4638499214.html  Długość widelca jest odpowiednia tylko że też pod tarcze.

Tutaj jest z tej samej firmy tylko pod 26 cali, v-brake i tarcze. Długość od osi koła do dolnej bieżni łożyska 44 cm :)  Niestety to wciąż alu :(

http://www.force.cz/vidlice-force-mtb-26-al-1-1-8-ahead-dv-cerna/d-77301/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...