Skocz do zawartości

[napęd] przerobka 2x10 na 1x10


cibik

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

moj obecny naped:

 

korba sram x5 gxp 39/26

kaseta sram 1050 10-32

lancuch sram 1070

manetki sram x9 trigger

przerzutka przod sram x9

przerzutka tyl sram x9 type 2

 

lubie prostote i chetnie pozbylbym sie przedniej przerzutki. naped 1x11 to moje marzenie, ale na razie moglym sie pobawic z 1x10.

czytalem na forum posty o takiej przerobce, jednak chcialbym sie upewnic, ze wszystko bedzie pasowalo

w zwiazku z tym pare pytan:

 

1) korba. czy w mojej korbie moge wymienic zebatki ?

 

jezeli tak, to wyrzucam stare, wrzucam np http://www.hcc-components.pl/produkty-2014/zebatki/zebatki-104bcd/

i gotowe ?

 

2) przerzutka przod +  linka + manetka - wszystko do demontazu

 

3) przerzutka sram x9 type 2 bedzie odpowiednia do 1x10 ?

 

4) lancuch i kaseta - cos do wymiany ? lancuch do ewentualnego skrocenia ?

Kaseta 10-32, tak wiem, tylko 32 z. Obecnie na 2x10 wystarcza mi w zupelnosci, jak w 1x10   32 z bedzie malo to zmienie ja na 10-36

 

5) czy na takim 1x10 nie bedzie przekosow ? w pelni mozna korzystac z 10 biegow ?

 

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja Ghetto - koszt około 10 zł:

[prowadnica łańcucha] Jak zrobić prowadnicę łańcucha do napędu 1x10 za 10 zł?

 

Opcja PRO - koszt około 100zł (tylko blat) lub 300zł (blat + dodatkowa koronka):

Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components

 

Twoja przerzutka i manetka w zupełności pasują do 1x10. 1x11 to trochę przerost ceny nad treścią. Jak sprzedasz lewą manetkę i przednią przerzutkę, to bezkosztowo skosztujesz opcji PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jest to takie proste jak tutaj piszecie

mam problem z korba.  mam korbe sram X5 gxp 39/26. na duzej zebatce jest napis: 39T 10 spd truvativ 120 bcd

znalazlem jedynie zebatki na rozmiar 104 bcd. hcc, absolute, race face - tylko 104.

 

moze ktos ma namiary na zebatke na 120 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Kaseta 11s jest troszkę szersza

Ale masz na szosę czy mtb? Shimano twierdzi, że MTB 11s jest tej samej szerokości co 10/9/8

 

Odnośnie napędów 1x10, nie widzę innego sensu niż blat narrow wide i zębatka 42t z tyłu.Tylko w takim wypadku uzyskasz sensowny rozstaw przełożeń porównywalny z napędem 2x10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novatec 772SB typowe MTB na grubą ośkę.

 

Nie żebym się czepiał, absolutnie mi to nie w głowie bo nie wykluczone że masz rację ale ta instrukcja jak dla mnie jeszcze nic nie przesądza. 

Możliwe że w MTB po prostu dali już wcześniej bębenek który to obsłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kupilem zebatke wolftooth. nie musialem jej zamawiac z usa. wolf ma w Polsce dystrybutora, firme pogobikes. Bez problemu sprowadzili mi zebatke. Wszystko terminowo i bez problemow.  Dziekuje odrazu za pomoc i rady :)

 

zebatka wykonana jest perfekcyjnie. produkt 1 klasa.

 

wszystko dziala dobrze. lancuch nie spada. nie wazylem wyjetych czesci, ale rower jest wyraznie lzejszy.

mam kasete 11-32 i chyba zmienie ja na 11-36, moja jest troche za twarda.

 

jezdzi mi sie lepiej niz na 2x10. wydaje mi sie, ze szybciej. mam mniej przelozen i nie kombinuje tylko jade na tym co pod reka i pod noga.

nie ma pstrykania przod / tyl. Do 2x10 nie mam zamiaru wracac.

 

jedynym minusem jest przekos lancucha. najwiekszy na zebatce 32z. mniejsze zebatki juz jest ok.

ale chyba taki jest urok 1x10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...