Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

@crust

Tak wygląda jeszcze dziewicza nowa zębatka od HCC. Taki kształt zeba jest zamierzony. Prawdopodobnie ma to zapobiegać spadaniu łańcucha w kręceniu do tyłu. Według mnie z twoją zębatką wszystko jest ok. Moja po podobnym przebiegu też tak wyglądała i jej wygląd już taki do końca pozostał. Spójrz na tytułowe zdjęcie z bloga http://www.1enduro.pl/zebatki-owalne/ , tam też widać doskonale ten sam kształt.

kszta-t-z-ba.jpg

 

@Alkazar

Napisz maila do HCC. Jak masz na gwarancji jeszcze to nie ma co się przejmować. Łukasz to spoko gość i pewnie zaradzi.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ułamałeś ząb po 1000 klocków nigdzie nie uderzając?

 

Nie wiem jak Ty, ale gdyby tak rzeczywiście było, to ja bym to oddał i zażądał zwrotu pieniędzy.

Tylko jak ?, dostałem ją rok temu w prezencie od dziewczyny  , która wyjechała z kraju , gdybym nie rozkładał pewnie bym nie zauważył,  trzeba się pogodzić i latać dalej , będzie szczerbata

 

Ułamałeś ząb po 1000 klocków nigdzie nie uderzając?

 

Nie wiem jak Ty, ale gdyby tak rzeczywiście było, to ja bym to oddał i zażądał zwrotu pieniędzy.

Oddać nie ma jak, to prezent od osoby,  która wyjechała,  trzeba się pogodzić z tym, że będzie szczerbata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambolbambol,  rozumiem że temat zawiera lokowanie produktu ale nie rozmawiamy o jajcu . Zagubiłem gdzieś fotkę mojej zębatki po założeniu ale ..poznajesz?

anoda_zpsccdb4fec.jpg

 

Porównaj. Łańcuch smarowany, napęd czyszczony co góra 200km.

 

DSC_0031.JPG

Edytowane przez crust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo zużyta względem mojej. Tylko że chyba znam powód tego zużycia i teraz dopiero to zauważyłem ...

 

Założyłeś ją odwrotnie :woot:

 

Zębatki HCC nie mają takiego samego profilu zęba z każdej ze stron i ta strona która służy do blokowania łańcucha przy kręceniu korbą w tył u ciebie jest stroną przenosząca siły.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo zużyta względem mojej. Tylko że chyba znam powód tego zużycia i teraz dopiero to zauważyłem ...

 

Założyłeś ją odwrotnie :woot:

 

Zębatki HCC nie mają takiego samego profilu zęba z każdej ze stron i ta strona która służy do blokowania łańcucha przy kręceniu korbą w tył u ciebie jest stroną przenosząca siły.

 

Chyba nie przemyślałeś tego co napisałeś, ale mogę się mylić więc napisz jak ma być prawidłowo założona i wskaż mi na normalnej zębatce HCC i Hello to o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0032.JPG

Z jednej strony profil zęba wskazuje, że ewidentnie powinieneś mieć ją założoną odwrotnie a z drugiej "karbowana łezka" pokazuje, że niby jest OK. Mam "mindf**k" w tym przypadku, bo chyba rzeczywiście twoja zębatka to jakiś unikat. Napisz do HCC, niech Łukasz rozstrzygnie. Ja tam tylko jestem testerem, na produkcji tego szpejtu się nie znam.

Powinno być tak, że stromizna i większe wcięcie w ząbku jest z prawej (fotka z postu #528), jak patrzysz na zebatkę a u ciebie jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko jak ?, dostałem ją rok temu w prezencie od dziewczyny  , która wyjechała z kraju , gdybym nie rozkładał pewnie bym nie zauważył,  trzeba się pogodzić i latać dalej , będzie szczerbata

Oddać nie ma jak, to prezent od osoby,  która wyjechała,  trzeba się pogodzić z tym, że będzie szczerbata

Witam ponownie 

Zgodnie z sugestią ,  napisałem do HCC , raczej informacyjnie niż z reklamacją , reakcja była natychmiastowa, zębatka zostanie wymieniona na nową , jestem w szoku i naprawdę polecam każdemu kontakt z HCC w razie potrzeby. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć, po rocznej przerwie powracam do tematu z pytaniem czy sprawdzał ktoś takie kasety: http://allegro.pl/kaseta-10s-11-42t-sunrace-ms3-alu-na-zwykla-piaste-i6061799774.html

Oraz czy zestaw z przerzutką zee będzie działał prawidłowo czy tak se?

Chcę to zamontować do takiego roweru: http://allegro.pl/all-mountain-enduro-bulls-wild-mojo-1-27-5-45-i6122593623.html

i zastanawiam się które przerzutki się nadają najlepiej bo i tak muszę coś kupić, sram czy shimano? jaki model?

a i czy przerzutka będzie sobie lepiej radziła z kasetą 11-40 czy 42?

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć, po rocznej przerwie powracam do tematu z pytaniem czy sprawdzał ktoś takie kasety: Kaseta 10s 11-42T Sunrace MS3 Alu na zwykłą piastę (6061799774) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Oraz czy zestaw z przerzutką zee będzie działał prawidłowo czy tak se? Chcę to zamontować do takiego roweru: All Mountain Enduro Bulls Wild Mojo 1 27,5 -45% (6122593623) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i zastanawiam się które przerzutki się nadają najlepiej bo i tak muszę coś kupić, sram czy shimano? jaki model? a i czy przerzutka będzie sobie lepiej radziła z kasetą 11-40 czy 42? Pozdrawiam.

Kaseta - bierz śmiało, to teraz najlepsza opcja.

Zee - nie za bardzo, króki wózek z trudem ogarnia nawet 11-40.

Lepiej kupić 11-rzędową przerzutkę XT M8000 (działa z 10 biegami) lub dowolną 10-rzędową SRAM-a. Oba warianty dobrze radzą sobie z 11-42.

Sprawdź też, czy nie bardziej opłacalne/przyszłościowe byłoby przejście od razu na 1x11 (lada moment pojawi się SLX M7000, ew. SRAM NX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki mam jedno pytanie. Przewertowałem chyba cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi albo ją przeoczyłem.

Czy przerzutka Sram X9 Tyle 2 SGS będzie śmigać z kasetą XT i łańcuchem XT?

Teraz mam napęd XT i 40 zębów z tyłu. Kupiłem zębatkę 42 i nie wiem czy kupić SRAM X9 Type 2 i manetkę Sram, czy do obecnej manetki XT 10s dokupić przerzutkę XT8000. Wyszło by taniej. Zostałoby łańcuch, kaseta...

Tylko nie wiem czy czasami Sram nie będzie lepiej działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna przerzutka ( XT RD-M773 10s SGS) 42 zęby obsłuży. Ale nie działa to jak należy. Dla mnie praca tego zestawu jest nie do przyjęcia. Dlatego zastanawiam się czy M8000 będzie działać jak trzeba czy od razu kupić Sram X9 (przerzutka + manetka). A wózek długi bo z takim mam okazję kupić przerzutkę, ale znowu nie wiem czy nie będę musiał jeszcze zainwestować z iiny łańcuch i kasetę (teraz mam Shimano XT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze :) Czy mógłby ktoś z was wejść w mój garaż i obczaić fachowym okiem moją owalną zębatkę czy jest dobrze zamontowana? Mi się wydaje że jest chyba coś nie tak ale znajomy mi mówił że jest dobrze i żeby tak zostawić ale jednak mam pewne wątpliwość :D Byłbym wdzięczny za waszą opinię bo wiem że na was zawsze można liczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale znajomy mi mówił że jest dobrze

 Konsultowałem, porównywałem i jednak kumpel miał recht - jest OK :)

A co niby z nią "nie tak"? 

Wydawało mi się że jest w nie właściwej pozycji i miałem racje - wydawało mi się ;)

Jak dla mnie jest OK.

Dzięki - masz rację jest tak jak ma być :)

 

Moje obawy (nigdy nie miałem do czynienia z takim wynalazkiem i nie byłem pewny czy dobrze przykręciłem) zostały rozwiane i zostawiam w takiej pozycji w jakiej jest obecnie. Póki co kręci się jak okrągła ale może będzie okazja w majówkowy weekend przetestować w warunkach bojowych i może poczuje różnicę względem okrągłej - czas pokaże :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...