Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przeczytałem cały wątek i powiem szczerze, że podoba mi się idea napędu 1x10 (w pewnych warunkach - raczej nie górskich). Z racji, że u siebie mam raczej płaskie tereny i rzadko korzystam blatu i najmniejszej zębatki z przodu chciałbym spróbować tego rodzaju napędu u siebie. Póki co posiadam napęd 3x9 jak niżej:

 

korba: ACERA FC-M391 (48x36x26)

przerzutka przód: ALIVIO FD-M430

kaseta: CS-HG30-9 (11-32T)

przerzutka tył: DEORE RD-M592 SHADOW

łańcuch: DEORE CN-HG53

manetki: ALIVIO SL-M430

 

Na początek chciałem spróbować wywalić przednią przerzutkę, a do korby zamontować zębatkę NW 36. Pytanie tylko, czy do mojej korby będzie ona pasować?

Wiem, że przełożenie 36x32 dalekie jest od miękkiego, ale docelowe jakie mam zamiar wstawić czyli 36x40 (0.9) (już jako 1x10) będzie tylko o 1 stopień twardsze od tego które posiadam w tej chwili 26x32 (0.81) a z którego może skorzystałem raz na 3000 przejechanych km. W góry swoim rowerem i tak nie pojadę bo to cross, a do zjazdów 36x11 też mi styknie.

Także jakbyście mogli mi doradzić, czy ta zębatka podpasuje mi do mojej korby i czy poza nią muszę kupić jakieś podkładki, to będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim facie mam korbę 3speed przerobioną na single + RR. Jeżeli teraz na środkowym blacie masz dobrą linię łańcucha i napęd pracuje poprawnie nawet w skrajnych położeniach to nie widzę problemu. Ewnetualnie będziesz musiał dobrać tylko długość śrub/kominów mocujących zębatkę do korby. Acera ma rozstaw śrub BSD 104 czyli typowy dla MTB.

 

fat_26.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze kwestia tylnej przerzutki DEORE RD-M592 SHADOW. Wg specyfikacji obsługuje ona max zębatkę 34, i teraz pytanie, czy jak wstawię kasetę 12-36, czy obsłuży największą zębatkę?

Wiem, że w przerzutce jest taka dodatkowa śruba, która służy do regulacji odległości górnego kółka przerzutki od zębatek kasety... Tylko kwestia, czy da się na tyle odciągnąć to kółko aby dobrze to działało. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Może nie ma co się przejmować specyfikacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

teraz pytanie, czy jak wstawię kasetę 12-36, czy obsłuży największą zębatkę?
Bez najmniejszego problemu ;) Sam używam m430 (nominalnie też max 11-34T) z kasetą 12-36 i działa to bardzo ładnie.

 

Ciekawostka na marginesie: w specyfikacji żadnej z przerzutek Shimano nie masz wpisanej obsługi 36 zębów, Shimano stanowczo odradza mieszanie sprzętu nawet różnych grup, a tym bardziej różnych producentów, a jednocześnie produkują kasety 12-36. I po co to komu? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

 

Bez najmniejszego problemu ;) Sam używam m430 (nominalnie też max 11-34T) z kasetą 12-36 i działa to bardzo ładnie.

 

Ciekawostka na marginesie: w specyfikacji żadnej z przerzutek Shimano nie masz wpisanej obsługi 36 zębów, Shimano stanowczo odradza mieszanie sprzętu nawet różnych grup, a tym bardziej różnych producentów, a jednocześnie produkują kasety 12-36. I po co to komu? :icon_mrgreen:

Cuś chyba mijasz się z prawdą. Moja RD-M663 ma w specyfikacji jak byk, że działa z: 11-32T, 11-34T, 11-36T.

Polcam patrzeć na techdoci, bo RD-M592 też ma coś podobnego w pisie ;)

http://si.shimano.com/php/download.php?file=pdf/um/SI-5W70B-001-ENG.pdf

A mieszania grup nie zaleca chyba żaden producent ;) co nie znaczy że się nie da :)

 

@bercov - zacznij od demontażu przedniej przerzutki oraz blatu i młynka. Pokręć się na środkowej 36z w terenie po którym najczęściej jeździsz i będziesz wiedział czy 36z będzie dla ciebie w miarę OK. Osatecznie i tak dowiesz się co i jak jak wrzucisz docelowe zębatki do kasety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rd-m662 ktoś już próbował pożenić z kasetą 12-36T? Wg zalinkowanej dokumentacji wszystkie umieszczone tam modele zmieniarek mają takie same pojemności itp. a współpraca z danymi kasetami różnie. Od czego to jeszcze może zależeć?

Edytowane przez modrzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alleluja

 

Wszystko zamontowane, blat hello 36 na korbie slx, przerzutka tył slx i kaseta 9rz. Pięknie

 

Tylko martwi mnie delikatny przekos łańcucha na największym trybie kasety. Zastanawiam się nad przełożeniem jednej podkładki przy suporcie, czyli przy napędzie zostanie jedna. Jak u was to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pyokyo:

kupiłeś tę zębatkę z linku poniżej?

http://hellomtb.pl/pl/p/HELLo-MTB-zebatka-36t/33

 

Pytam się, bo na stronie są też takie za 169 zł i zastanawiam się jaka to różnica?

 

jak z pozostałymi komponentami napędu, tj. jaka kaseta, tylna przerzutka?

 

Cały czas się zastanawiam jak zmontować swój napęd. Ostatnio cały czas jeżdżę używając z przodu zębatki 36, a z tyłu kasety 11-32. Ogólnie da się podjechać wszystko co mam na swoim terenie (okolice Borów Tucholskich), chociaż na pewno do 1x9 obecna kaseta nie będzie zbyt optymalna. Zastanawiam się którą zamontować w przyszłości, czy lepiej czy 11-34, czy 12-36, albo może w tej drugiej zmienić zębatkę 12 na 11?

 

Przy okazji wymieniłbym korbę na SLX (ramiona korby slx są do kupienia za 270 zł + suport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta 11 to by mi się przydała na kilku zjazdach (gdzie średnia prędkość oscyluje w granicach 50 km/h), głównie do bicia KOMów w Stravie ;)

z drugiej strony 36 może przydać się na cięższe podjazdy (niekoniecznie tu gdzie jeżdżę). Chociaż chyba z tego wyboru to wolę 11-34, niż 12-36.

Inna możliwość to założenie na przód zębatki 34, bo 34x11 to i tak trochę lepiej niż 36x12.

 

A tak przy okazji, co lepiej wziąć: wcześniej wymienione ramiona korby SLX + suport, czy może np to

http://allegro.pl/shimano-korba-zee-fc-m640-36t-175mm-os-68-73mm-cr-i4956089978.html

 

Cenowo wychodzi podobnie, a nie wiem co lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zębatka kupiona z tego sklepu (36). Wybrałem tańszą wersję bo musiałem do wszystkich rowerów coś kupić i trzeba było szukać oszczędności, a 70zł się przyda. Podobno te zębatki różnią się wyglądem tylko, ta HCC jest na pewno ładniejsza :)

 

Napęd to 1x9 zbudowany na slx'ie. Kaseta deore 11-32, łańcuch hg54. Tył to pierwsze slx z długim wózkem.

 

Na początku źle zamontowałem zębatkę bo wkręciłem ją w miejsce blatu i się dziwiłem czemu tak duży przekos... :) Teraz jest już lepiej.

 

Generalnie to rower żony i dla niej to ułatwienie, ale czasem po lesie mam zamiar polatać. Na przyszłość kaseta 11-36 myślę, że idealny zestaw albo zmiana na 1x10 tylko to już koszty.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy odczuwalna jest różnica miedzy blatem 32 a 34.. pojeździłem ok 150km na 32x11-34 i podjazdy spoko prędkość przelotowa ok 35km/h

Docelowo składam inny rower i mam już kasetę slx 11-36 i teraz tylko zębatka przód i pytanie czy 32 czy na 34 odczuję przyrost prędkości sensowny, jakie są wsze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o korbę, to wolałbym już coś z wyższej klasy, chociaż deore to już HT II.

Kasetę to bym chciał 10s, a posiadam 9s. Jednak wymiana całego napędu na razie nie wchodzi w grę, bo to już spory koszt, chociaż jak obecny się zużyje, to wymienię na 10s.

11-36 z tego co mi wiadomo jest dostępne tylko na 10s. Na 9s są możliwości albo 11-34, albo 12-36, dlatego w tej drugiej chciałem wymienić 12 na 11, ale to raczej nie byłby dobry pomysł, z uwagi na słabe zestopniowanie napędu.

 

To z tych dwóch zestawów co lepiej wziąć:

ramiona korby SLX (270 zł) + suport (coś lepszego ok 100 zł) + zębatka NW (100 zł) = 470 zł, czy może

właśnie ta korba Zee (380 zł) + zębatka NW (100 zł) = 480 zł

 

dostępne są też ramiona korby XT za 330 zł, ale chyba względem SLX niczym się nie różnią, poza napisem. Chyba, że jestem w błędzie, bo wiem, że między całymi korbami jest różnica w wadze zębatek (te w XT są lżejsze), ale same ramiona to ta sama technologia i waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba ZEE nie różni się absolutnie niczym od Deore. Nie jest warta swojej ceny.

Bierz SLX. 270zł za ramiona korby SLX, nawet jeśli nowe, to rozbój w bialy dzień. W tej cenie, jak poszukasz, to dostaniesz kompletny XT albo nawet ramiona XTR, używki w stanie idealnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie drogo jak za same ramiona, jakby doliczyć zębatki i suport to wyszłaby kwota grubo ponad 500 zł. Dlatego wymyśliłem jeszcze coś innego:

SLX FC-M675 38-24

http://allegro.pl/shimano-slx-fc-m675-korba-2x10-38-24t-175mm-rt-i4979348524.html

 

Cenowo, prawie jak Zee, a w przyszłości jakbym chciał wrócić do bardziej uniwersalnego napędu 2x10, zębatki będą jak znalazł.

Będzie to pasowało, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to pasowało, tylko że mając 1x10 bardzo niechętnie wrócisz do 2x10. Sam zobaczysz, jaka to wygoda.

 

Jak ci zależy na wytrzymałości i budżecie to weź te ramiona:

http://allegro.pl/ramiona-korby-shimano-175mm-fc-m590-deore-i5206341515.html

i ten suport:

http://allegro.pl/accent-wklad-suport-u-bb-ex-pro-shimano-truvativ-i5115217017.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...