Skocz do zawartości

[siodło] zamiast WTB Pure i WTB Rocket


arekm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Użytkowałem siodełka WTB Pure i WTB Rocket. Wrażenia mieszane. Pure nieco za szerokie (delikatnie obcierające uda tj jakiegoś problemu z tym nie ma ale po jeździe z Rocketem wiadomo, że może być lepiej/wygodniej/bez jakiegokolwiek obcierania). Rocket ciut za wąskie jeśli chodzi o kości (ale uda nie obciera).

 

Oba za to z jedną tragiczną wadą - po kilkaset km max - każde trzeszczy w trakcie jazdy. Do tego pręty nie są idealnie zamontowane w szkielecie siodełka - ręką można sobie poruszać siodłem na boku i są luzy. W obu przypadkach są to wersje "Pro", zakupione jako nowe ze sklepu.

 

Jazda z pieluchą, rekreacyjna, wycieczki do 150km jednorazowo (las, szuter, odrobinę asfaltu), na MTB. Przy 100km już tyłek nie jest zadowolony z jazdy niestety (a te 90kg taszczy).

 

W związku z mankamentami chcę spróbować innej marki. Budżet ok 300PLN (+100PLN jak warto dołożyć).

 

W co celować? Ma być wygodnie i, co ważne, cicho :-) Szerokość pomiędzy pure (148cm), a rocket (127cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam na Pure V i jestem bardzo zadowolony,żadnego trzeszczenia,obcierania ud,ruszania się na boki,zrobiłem na nim już ok 4kkm i nic mi nie jest,ale jak wiadomo każde d.....o jest inne,jeżeli nie odpowiadają ci siodła WTB(wg. wielu użytkowników najwygodniejsze jakie jest) powinieneś szukać czegoś u FIZIKa lub Brooksa (tak zgadza się Brooks robi wyśmienite siodła do XC i mega trwałe)

A co do trzeszczenia to warto czasem po jeździe w deszczu,błocie i piachu zdjąć siodło i umyć je należycie,wysuszyć i dać miejscami odrobinkę smaru w newralgicznych punktach bo to najczęściej piach jest sprawcą trzeszczenia i nie zawsze odgłos idzie z siodła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darek14: to jest obszyte czymś w miarę nieprzemakalnym? Spróbować można... tylko jakiś kupon rabatowy by się przydał do wiggle :)

 

@venom2000: wrażenie jest takie, że trzeszczy w czubie siodełka, niezbyt "piachowym" dzwiękiem. I tak zamierzam coś nowego spróbować więc jak nowe się nie spisze to pokombinuje z uciszaniem pure. Żeby była jasność - obcieranie w pure powinienem nazwać bardziej ocieraniem, bo skóry mi nie obciera. Tylko szuranie gatkami o siodełko. Przy Rocket tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...