Skocz do zawartości

[rower] rower ferrini, co myślicie?


Bartlomiej123

Rekomendowane odpowiedzi

To jest rower na średnim kole więc w tej cenie nie ma co oczekiwać lepszego osprzetu, ale ta rama ma jedną podstawową wadę nie ma główki taperowanej. W przyszłości gdybyś był miał chęc pojeździć na lepszym amortyzatorze to będziesz miał problem, gdyż amortyzatory wyższych klas produkuje sie pod główkę taperowaną ( rozszerzaną ). moze ten Cię zainteresuje http://www.trybik.pl/pl/shockblaze-r5-27-5-2014.html ma juz ramę z główką taperowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z ta główką ;> Ale ogólnie ten shockblaze jest całkiem spoko, na pewno lepiej dorzucić do niego ;) Shockblazy z tej półki cenowej maja jedną sporą wadę - plastikowe suporty, musisz sie liczyć z tym że dość szybko trzeba gobedzie wymienić. Nie jest to wielki koszt więc dalej myślę że jest warty swojej ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/13094/test_roweru_shockblaze_r7_pro_27_5

 

tu niedawny tescik rowerku na tej wlasnie ramie zrobiony przez bikeworld, chlopaki polecaja wiec w przyszlosci bedziesz mial niezla baze do rozbudowy..

 

ps.rama ma tez fajne mocowanie tylnego hamulca co jest na duzy plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z ta główką ;> Ale ogólnie ten shockblaze jest całkiem spoko, na pewno lepiej dorzucić do niego ;) Shockblazy z tej półki cenowej maja jedną sporą wadę - plastikowe suporty, musisz sie liczyć z tym że dość szybko trzeba gobedzie wymienić. Nie jest to wielki koszt więc dalej myślę że jest warty swojej ceny ;)

Jeżeli chodzi o koło 27,5" to szukanie ramy z główka taperowana nie jest przesadą. To nie koło 29" czy 26" gdzie gdzie amortyzatorów z prosta rura sterową jest trochę naprodukowanych. Średnie koło to nowość więc lepszej klasy amortyzatorów z prosta rura nie kupisz a stery redukcyjne 1/5" - 1 1/8" nie do każdej prostej główki wsadzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rower na średnim kole więc w tej cenie nie ma co oczekiwać lepszego osprzetu, ale ta rama ma jedną podstawową wadę nie ma główki taperowanej. W przyszłości gdybyś był miał chęc pojeździć na lepszym amortyzatorze to będziesz miał problem, gdyż amortyzatory wyższych klas produkuje sie pod główkę taperowaną ( rozszerzaną ). moze ten Cię zainteresuje http://www.trybik.pl/pl/shockblaze-r5-27-5-2014.html ma juz ramę z główką taperowaną.

Chodzi o to, że mój budżet też nie wynosi za dużo i 2000 to jest max, to ewentualnie te 2039, ale to i tak ledwo co, wolałbym coś troszkę tańszego, możesz coś polecić? Nie znam się za bardzo, a 27.5 chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego kellys wolałby tego ferrini, według opisu ma amortyzator z hydrauliczną blokada skoku a kellys ma z mechaniczną. Ale proponuje abyś powalczył z tym shockblaze który ma dodatkowo posiada manetkę blokady amortyzatora na kierownicy. Jeśli by nie wypalił to nastepnie ferrini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że właśnie on jest już przecież przeceniony prawie te 400zł, więc nie wiem czy zejdzie niżej

W Concept Bike Jabłonna zeszli z ceny Shockblaze R5 29er na 1900 zł, więc negocjuj. Ewentualnie zadzwoń do Concept BIke z pytaniem, czy mają 27,5".

Wiesz co możesz zrobić? Jedź do sklepu, powiedz, że masz do wydania 1800 zł na rower i zależy ci na tym, aby miał taperowaną główkę ramy. Nie ma siły, widząc możliwość zysku zaoferują ci rower z taperem, ale za nieco więcej niż masz.

U mnie z Shockblaze'a zeszli z 2499 zł na 1900 zł.

A co do samego roweru - gdyby nie amortyzator (XCM) to dawno bym go kupił, bo jak za tę kasę jest przyzwoicie zaprojektowany, da się odczuć, że to coś ambitniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zamiast tego kellys wolałby tego ferrini, według opisu ma amortyzator z hydrauliczną blokada skoku a kellys ma z mechaniczną
 

 

to chyba zbyt slaby argument zeby zdecydowac sie na ferrini tymbardziej ze nie wiadomo czy uzytkownik bedzie az tak potrzebowal tej manetki i wogole samej blokady..Kellys ma rame duzo lepiej wykonana technicznie i geometrycznie z lepszego stopu zapewniajacego lepsza sztywnosc ramy, ktora jest swietna baza na przyszlsoc i na ktorej mozan sie scigac w amatorskich maratonach..Ja wolalbym Kellysa od Ferrini..

shockblaze jednak jest dosc dobra oferta i godna uwagi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Concept Bike Jabłonna zeszli z ceny Shockblaze R5 29er na 1900 zł, więc negocjuj. Ewentualnie zadzwoń do Concept BIke z pytaniem, czy mają 27,5".

Wiesz co możesz zrobić? Jedź do sklepu, powiedz, że masz do wydania 1800 zł na rower i zależy ci na tym, aby miał taperowaną główkę ramy. Nie ma siły, widząc możliwość zysku zaoferują ci rower z taperem, ale za nieco więcej niż masz.

U mnie z Shockblaze'a zeszli z 2499 zł na 1900 zł.

A co do samego roweru - gdyby nie amortyzator (XCM) to dawno bym go kupił, bo jak za tę kasę jest przyzwoicie zaprojektowany, da się odczuć, że to coś ambitniejszego.

Niestety nie mam jak tam pojechać, sklepy mają w warszawie, mam jakieś 100+ km do warszawy, mogę ewentualnie zadzwonić, ale nie wiem czy to przyniesie takie same skutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powoli mija pólmetek wyprzedaży i może się zdarzyć że zabraknie rozmiaru na Ciebie, napisz do maila że jesteś zainteresowany tym rowerem w danym rozmiarze ze względu na geometrię ale że troche Ci brakuje to czy jest moźliwośc otrzymania rabatu. Wtedy albo obniżą Ci cenę albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie napsiz maila jak Ci radzi rodszyld69...postawi ich przed faktem ze jestes zainteresowany i moze warto Ci obnizyc, niz nie sprzedac sprzetu..Z tymi wyprzedazami to tez roznie bywa ,kolega kupil rowerek w marcu z poprzedniego rocznika ,przeceniony z 4 tyskow z hakiem na 2 ,tylko dlatego ze podczas zmiany asortymentu z letniego na zimowy, rowerek z wystawy zostal niefortunnie porysowany..czasem trzeba miec szczescie do takich okazji..Ja naprzyklad kupuje akcesoria i podzespoly w okresie grudzien ,styczen i zawsze sa ceny okazyjne a i rowerki czasem widuje w fajnych cenach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...