Skocz do zawartości

Bałkany 2014 - Wideorelacja


FlyFix

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję...wyprawy...

 

A zaspokoisz moją ciekawość i zdradzisz kulisy dwóch odcinków nierowerowych?

Pierwszy odcinkek to był pokokonany koleją. Pociąg Bar-Mojkovac. Cena 4E + 4E za rower.

Pociąg biegnie kilkaset metrów nad dnem kanionu i drogą. Zdecydowanie lepsze widoki niż z dołu.

 

Drugi odcinek to pokonaliśmy autobusem ze względu na brak czasu. Złapaliśmy autobus na promie z wyspy Pag i dojechaliśmy do zagrzebia. Tutaj niestety nie było zbyt tanio bo za odcinek około 200km z rowerami zapłąciliśmy około 100zł.

 

No i z Wiednia do Polski dotarliśmy Polskimusem. Ja za bilet Wiedeń-Katowice zapłaciłem 75zł

 

 

 

Co do okolarów na taśmie to nigdy więcej okularów z wymiennymi szkłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc zakupu sprzętu : sakwy, kuchenka itp bo to zostaje na lata to generalnie koszta wyprawy = koszta jedzania + jakiś tami pierdułek. Noclegi na dziko więc ani razu za nie nie zapłaciliśmy.

Więc podsumowując  wychodzi to średnio 20-30zł za jeden dzień.

 

Ja musiałem jeszcze doliczyć do wyprawy cene "nowego"(120E) roweru bo pierwszy po wypadku uległ zniszczeniu.post-168522-0-50967700-1411281854_thumb.jpg.

 

 

W opisie filmu na vimeo jest link do fotek,trasy oraz listy ekwipunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś znawcą piw ale nie czułem wielkiej różnicy w smaku polskiego a tamtejszego piwa. Taka ciekawostka że na bałkanach bardzo popularne są piwa w plastkowych butelkach 1-2,5l. W polsce takie piwo jest kojarzone z jakimś syfem a tam w takich butelkach można spotkać naprawdę dobre piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bługaria, wiejska droga, auto raz na pół godziny, zjazd, chwila nie uwagi z mojej strony a jechałem nie swoim pasem i czołowe zderzenie z autem terenowym. Ja fartownie po zderzeniu przeleciałem nad autem w krzaki ale w rowerze złamany widelec, zwichrowana rama , koła pocentrowane, wyrwane przerzutki, złożony bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...