Skocz do zawartości

[Rowery]27,5 lub 29 Geometria


jarek135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zakup dwóch rowerów:

Ja:

176cm wzrostu

83cm przekrok

 

Żona:

165cm wzrostu

77cm przekrok

 

27,5

http://www.radon-bikes.de/bikes/mountainbike/hardtail/zr-race-275/zr-race-275-70/

 

29

http://www.radon-bikes.de/bikes/mountainbike/hardtail/zr-race-29/zr-race-29-70/

 

 

Osprzęt Radona 27,5Race 7.0 jest moim zdaniem lepszy od 29Race 7.0, ale proszę was o opinie.

Ja w sklepie "przymierzałem się" do Scott'ów, bo Radona nie mam gdzie przymierzyć. ( geometria w miarę podobna na moje oko )

 

I się zastanawiam, czy np. dla mnie będzie lepszy 27,5 20" ( na 18" wchodzę spokojnie, 20" nie mierzyłem ), czy 29 18"?

 

Na 29 jestem trochę nakręcony i IMHO lepiej się toczy, przyjemniej się jeździ... Ale ta 29 Scale M mogła by być trochę dłuższa w moim odczuciu, ale może się mylę i stąd moje pytanie odnośnie 27,5 20", bo o ile przekrok byłby ok, to rower dłuższy.

 

Żona natomiast nie mogła przymierzyć 29" S'ki, bo nie mieli na stanie, w poniedziałek ma być. Ale poprawcie mnie, jeśli zbytnio próbuje się dla Nas w te 29" pchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda po lasach, ścieżkach leśnych z korzeniami, zjazdy podjazdy to najcięższe drogi, jakie się spodziewam. Dojazdy do lasów po ścieżkach i ewentualne jazdy po ścieżkach planuję pokonywać jak najszybciej się da...

 

Oczywiście rower żagla nie ma i rowerzysta musi go napędzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś o osprzęcie porównując oba rowery Panowie napiszecie, albo może jeszcze coś zaproponujecie?

 

Trochę mnie ten FOX zniechęca, trochę się naczytałem o lepszych możliwości ustawienia rock shox'a i no cóż, boję się wydać tyle kasy i czuć niesmak. Koła natomiast w większości polecane DT swiss. Jednak w tym przypadku piasty są bez systemu Ratchet, więc nie wiem czy to taka duża różnica względem Mavic'a? Jeszcze jest inna kaseta, no i ostatecznie te 0,5kg 29 jest cięższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...