Skocz do zawartości

[opony] Jaki komplet opon do 100zł


Maly862

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mimo że sezon rowerowy powoli dobiega końca, jestem zmuszony jeszcze w tym roku wymienić opony. Obecnie mam Rubeny lecz po przejechaniu ok 2000 km tylna jest już łysa. Niestety jest to dość odczuwalne zwłaszcza jak popada.

Jest to nieplanowany wydatek zatem mój budżet wynosi ok 100 zł za komplet. Rozmiar opony 26x2,1 - dla mnie jest idealny. Miałem okazję sprawdzić 1,95 i 2,2.

Codziennie pokonuje ok 18 km ( trasa do i z pracy ) głównie po asfalcie. W weekendy wybieram leśne w miarę ubite trasy - ok 40-60 km na weekend.

Byłem gotowy zakupić SCHWALBE BLACK JACK lecz opinie jakie znalazłem dość solidnie mnie odstraszyły. Zatem zwracam się prośba o Wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te 2,54mm można zignorować i 26x2.00 też by przeszły - szczególnie że rozmiar rozmiarowi nierówny, więc polecę Schwalbe CX Comp. Idealnie wpisuje się w Twoje potrzeby. Stosunkowo niewielki bieżnik oznacza małe opory na asfalcie, a boczne klocki przydadzą się na weekend. Do dostania nawet za ~40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowań klasycznie polecę Schwalbe Hurricane. Są w rozmiarze 26x2.0 ale strzelam, że nawet gdyby były szersze tj.2.1, To i tak nie zrobiłoby to większej różnicy - kopać się w piachu i tak by się kopały, ale na asfalcie i ubitych ścieżkach to jest naprawdę petarda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może Schwalbe Rapid Rob są chyba po 55 PLN.
 

Rapid Rob'y odradzam, mam je u siebie.. Na asfalcie zginą Ci po max 1200km, ja zrobiłem na nich jakieś 750km z czego 90% to las, a jednak tylnia jest już prawie zjedzona.. A nigdy nie robiłem żadnych "zrywów" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Smart są dobrze oceniane. Dobre opinie jeśli chodzi o właściwości jezdne jak i ścierne. Zaniepokoiły mnie opinie o cienkiej ściance bocznej która lubi pękać przy mocniejszym kontakcie np z kamienistym podłożem. Ktoś może coś więcej powiedzieć?

 

A co sądzicie o oponie continental race king?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to już ostatnie pytanie. A co sądzicie o marce Rubena? Mam je od nowości i zbytnio narzekać nie mogłem. Nie wiem jak by było jeżdżąc na innych. Nie miałem możliwości zbytnio porównać.

Obecnie mam model Ocelot - ciężko z dostępnością w rozmiarze 26. Gdzieś widziałem z białymi paskami na bieżniku. Znalazłem jeszcze model Scylla V75.

Jeśli mi je odradzicie biorę Smart Samy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam smart samy,sam ich używam w obu rowerach na tyle 26x2.25 ,bardzo dobrze zachowują sie w terenie,świetnie podjeżdżają nawet strome górki.Jeżdżę na niskim cisnieniu 2.0 fajnie tłumią i mam kontrole nad kołem i rowerem cały czas. Na szose mozna ją pompowac smiało 3.5 ma niskie opory toczenia i jest wszechstronna tak jak o niej pisze producent. Zaliczyłem z nimi kilka wypadów w góry żadnych rozcięć ani snejków nie odnotowałem ;) są trwałe. Mam wersje performance zwijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...