Skocz do zawartości

[do 3000zł] MTB na zawody


banco11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prośba o pomoc w wyborze roweru MTB najlepiej w cenie do 3000 zł. W przyszłym sezonie chciałbym zaliczyć większość zawodów Bike Maraton. Zależy mi na przyzwoitym osprzęcie i żeby była możliwość blokady amorka z kierownicy. Nie ukrywam, że nie znam się na rowerach na tyle na ile bym chciał. Jeśli przekroczę budżet o "100 zł" to też nic się nie stanie. Mam 181 cm i 86 cm od podłogi do kroku. Aktualnie jeżdżę na starej ciężkiej Meridzie. Prośba jeszcze o wskazówki na co szczególnie powinienem zwrócić przy kupnie roweru, co min. powinien zawierać żeby mi pomagał a nie przeszkadzał na zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pojawia się kolejny problem... jak dotąd jeździłem na tylko na 26, natomiast wydaje mi się, że odczucia co do wygody/komfortu jazdy zależą zarówno od koła jak i od ramy, nie wiem co będzie najlepsze przy moich wymiarach na zawody. Zauważyłem, że tendencja jeżeli chodzi o nowe rowery idzie w kierunku 27,5 i 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o rowerach Northtec Cayon 29 XT? Widziałem fajne opinie też o Romecie Rambler 650 4.0, ale jest trochę drogi (choć 3400 zł już znalazłem ostatnio na allegro) i brzydki....
A jaki byłby minimalny pułap jeżeli chodzi i amortyzatory? Chodzi mi o markę model? Które z marszu odrzucać?

Te Silverback'i ciężko będzie chyba spotkać w sklepie, żeby zrobić jazdę próbną..


Ten widelec Suntour 650b (27,5”) XCR AIR RL R 100mm w romecie nie jest za słaby? Przejrzałem tutaj na forum kilka tematów i często ludzie kręcili nosem jak był XCR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki byłby minimalny pułap jeżeli chodzi i amortyzatory? Chodzi mi o markę model? Które z marszu odrzucać?

Te Silverback'i ciężko będzie chyba spotkać w sklepie, żeby zrobić jazdę próbną..

Ten widelec Suntour 650b (27,5”) XCR AIR RL R 100mm w romecie nie jest za słaby? Przejrzałem tutaj na forum kilka tematów i często ludzie kręcili nosem jak był XCR

1 szukaj już amortyzatora powietrznego

2 jak mieszkasz blisko Dzierzoniowa to mozesz podjechać i sie przymierzyć

3 amortyzator xcr air bedzie lepszym rozwiązaniem niż ten w northecu.

Uważam że ten romet jest dobrym wyborem jesli chodzi cena - osprzet http://allegro.pl/rower-romet-mtb-rambler-29-r-line-4-0-i4614985210.html . Ale jakbyś na tego silverbacka 29' dostał mniejsza cenę to nawet bym się nie zastanawiał, ma zdecydowanie najlepszy amortyzator z tych wszystkich propozycji. Rama i amortyzator to najdroższe części w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają na tle tego Silverback'a te dwa modele:

- Giant Talon 29er 1 http://www.olimpiasport.pl/produkt/704.8712.2.htm

- Cube Acid 29 http://www.olimpiasport.pl/sklep/produkt/rower_cube_acid_29_2014_szary/10260.704.1.1.pl.0.htm

 

Czy warto dopłacać ponad 600 zł do Rambler R-line 4 względem R-line 1, którego można mieć za 2099?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet 4 jest będzie lepszym wyborem od 1 i według mnie warto dopłacić do nowocześniejszej ramy i powietrznego widła. Jezeli chodzi o gianta cube i silverbacka to wielkich róźnic nie ma, cube ma trochę lepszy amortyzator. Siverblack ma ramę z poszerzana główką więc ten rower jest "przyszłościowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...