Skocz do zawartości

[rower] CTM - czy dobrze kupiłem?


Sharki93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

jakiś tydzień temu poszedłem do sklepu rowerowego presto zakupić rower

kompletnie nie znam się na rowerach - jedyny na jakim jeździłem to składak po mojej komunii 15 lat temu ...

lecz teraz naszło mnie, żeby sobie coś sprawić

poszedłem więc do sklepu i na wstępie powiedziałem, że potrzebuję roweru do jazdy po mieście (Krakowie) i żeby pomogli mi wybrać coś w miarę w cenie żeby wystarczało

 

oto rower, który mi polecili i zachwalali, że będzie wszystko ok:

http://www.sklep-presto.pl/product-pol-40120-Rower-MTB-Axon-CTM.html

 

dziś podczas przejażdżki (ogólnie zrobiłem na nim około 30-35 km) odkręciła mi się korba, dodatkowo przerzutki bardzo często przy zmianie o jedną w górę lub dół zmieniają się co 2-3 lub w trakcie jazdy same potrafią się zmienić

 

zdenerwowany poszedłem do tego sklepu i co usłyszałem? no mówiliśmy panu że to jest wersja komunijna -.- myślałem, że w tym sklepie im ten rower wsadze dosłownie ...

 

dokręcili mi tą korbę, a przerzutki niestety zostawili jak jest

pytanie więc do was czy naprawdę dałem się aż tak bardzo nabrać i jest to totalny szajs który nawet nie wystarczy do jazdy po mieście?

 

lub może to wina po prostu bardzo lipnej korby i trzeba zmienić na coś lepszego i będzie śmigał? proszę o rady bo sam nie wiem co zrobić - wydałem na ten sprzęt ogólnie 900zł i wiem, że profesjonalne rowery są po kilkanaście tysięcy, jednak myślałem, że 900zł wystarczy na takie korzystanie po mieście w moim przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście sklepu. Nie bardzo rozumiem dlaczego przeskakujące przerzutki Ci zostawili...

Mają przeskakiwać co 1 a skoro przeskakują jak chcą to ja bym mimo wszystko reklamował, niech tak zrobią żeby działało jak ma działać a nie sprzedali i zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie byłem zadowolony, ale pytanie co do samego roweru, bo szczerze jak stwierdzicie, że na takie potrzeby wystarcza to po prostu pójde do kogoś innego, żeby mi koło niego zrobił i dopłace już do interesu, tylko musze wiedzieć czy warto

 

z drugiej strony kurde ludzie jeżdżą po 2-3 lata na rowerach po 300zł i jakoś jest

 

chodzi mi typowo o jazde po ścieżce rowerowej - żadnych wariacji - śmigam sobie maks 30 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na takim rowerze bał sie jeździć 30 km/h bo nie wiadomo co może odpaść :P . Mogę sobie zrobić krzywdę lub komuś, to nie jest rower sportowy ani nawet półsportowy po prostu ma służyć do spokojnego przemieszczania się. Wazne też jest ile masz wagi, rower jest na wolnobiegu i może tylna oś czasem nie wytrzymac ciężaru bikera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co do wagi to troche mnie jest (104kg) - ale od razu mówie, że to nie tłuszcz :P

 

oczywiście przy zakupie powiedziałem sprzedawcy ile ważę ...

 

mniejsza już z tym - zrobili mnie w balona i tyle mogłem dopłacić i kupić coś lepszego, ale po prostu jak mnie zapewnili, że taki wystarczy to im uwierzyłem i tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam tylko nadzieje, że się na nim nie zabije, wezme to pod uwagę, żeby zbytnio się na nim nie rozpędzać xd

gorzej jak po kolejnych 30 km spokojnej jazdy po ścieżce rowerowej korba znów się odkręci -.-

teraz aż strach się przejechać nim trochę dalej niż 1-2 km - albo muszę w plecaku woźić klucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ja dalej nie jestem zadowolony ...

ale w "instrukcji" dodanej do tego sprzętu jest wyraźnie napisane, że maks do 110kg.

więc posłucham się rady:

maxiu25

czyli z wszystkim co się stanie będę go zanosił do serwisu - mieszkam od tego sklepu niecały kilometr więc nie będzie mi to sprawiało problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...