Skocz do zawartości

[rower/rama]-wymiana ramy czy zakup nowego roweru ?


Majki0ne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów.

Uprzejmie proszę o radę. Niedawno kupiłem rowerek z drugiej ręki Felt Compulsion Elite. Niestety rama jest za duża, teraz zastanawiam sie czy lepiej jest kupić mniejsza (niekoniecznie tej samej firmy) i sprzedać stara, czy tez sprzedać cały rower i kupić nowy ?. Dodam jeszcze że rower który kupiłem był nieużywany więc wszystkie części sa jak nowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama z pełnym zawieszeniem może trochę kosztować, no i na naszym rynku jest ich mało. Dochodzi jeszcze to czy masz odpowiednie narzędzia i umiejętności do samodzielnej wymiany ramy. Jednak jeśli znalzałbyś coś odpowiedniego, to myślę, że lepiej wymienić samą ramę. W tym rowerze masz pewność, że wszystko dobrze działa, a z innym może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem troszkę w necie i znalazlem rame full jaka by mnie interesowała, dodatkowo musiałbym dokupić przednią przerzutkę, sztyce podsiodłową i stery które mają inne wymiary. Teraz jeżeli chodzi o koszta to wymiana ramy=sprzedaży roweru i kupnie nowego ze sklepu z tą różnicą że w przypadku wymiany ramy pozostaje możliwość odsprzedania starej. Jeżeli chodzi o przełożenie części to jakoś sobie poradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...