Skocz do zawartości

[TRENAŻER] Przerzutki planetarne w połączeniu z trenażerem


jaruone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam informacji na temat  współpracy przerzutek (piast) planetarnych np. Nexus7, Nexus8 z trenażerem magnetycznym - czy taki duet ze sobą współgra ??

Nie będzie problemów z wytrzymałością "katowanej" w ten sposób przerzutki ??

W kilku instrukcjach od trenażerów TRAX-a znalazłem info , że dodają specjalne nakrętki do mocowania na nexusach, ale to że można zamontować nie znaczy że jest to "zdrowe" dla przerzutki ...

Rozumiem, że aby trenażer lepiej pracował (ciszej) warto kupić specjalną oponę do niego ?? Czy przy nexusach wymiana koła jest bardziej skomplikowana niż przy tradycyjnym rozwiązaniu ??

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę co prawda koło 100 kg ale raczej nie ma to wpływu na piastę ?? Bardziej zastanawiałem się nad sposobem mocowania i wytrzymałością ogólnie - nie znam tego tego typu "naocznie" a spotkałem w sieci opinie o rzekomej delikatności tego rozwiązania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszych problemow. Ja tak "przejezdzilem" poprzednia zime- 3 miesiace, ok 300km/mc. Moja piasta to Nexus 4sp. Ma sie calkiem dobrze po tym zabiegu:) Mocowanie roweru/piasty-standardowe. Nic specjalnego nie potrzebowalem (nie mam zadnego click-boxa, czy innych wystajacych elementow)

Trenazer -magnetyczny noname z alegro.

Opona - zwykla- Conti CityContact - b. cicha (w por. do Kendy Khan ta byla glosna-ujezdzalem ja 2 zimy temu w innym rowerze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...