Skocz do zawartości

[korby] Octalink czy HT II?


mareklbn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

W niedalekiej przyszłości będę zmieniał korby i nie wiem co wybrać.

Octalink np. FC M572, 540, 530, 510, 569, 752 itp wagowo (z tego co znalazłem w sieci) wychodzi ok. 630-700 g. + suport ok. 220-250 i jest podobnie, a nawet troszkę mniej do FC M590 HT II.

Używane ww korby na octalink kosztują ok. 100 zł. z tarczami w dobrym stanie.

Opcja druga to kupno samych ramion HT II (używane m590 ok 100 zł) i założenie moich tarcz i wymiana pojedynczych w miarę zużywania. Mała stan bdb, średnia dst, duża db.

Lub opcja trzecia to zostać przy moich alivio na kwadrat i wymieniać same tarcze. Problem w tym, że moje korby + suport to 1411 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, trochę nie jasno wyraziłem się.

Chcę zejść z wagi, ale przy jednoczesnej trwałości i sztywności.

Na początku myślałem o HT II, ale podobno łożyska szybko padają. Jeżdżę tylko po asfalcie także problem chyba mało istotny w moim przypadku.

Przeglądając portal ogłoszeniowy natrafiłem na te octalinki i już sam nie wiem.

Jaki będzie najlepszy kompromis między wagą a trwałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na początku myślałem o HT II, ale podobno łożyska szybko padają. Jeżdżę tylko po asfalcie także problem chyba mało istotny w moim przypadku.

 

Trwałość suportu jest zupełnie nieistotna. Trwały i lekki suport na octalink, to blisko dwukrotność podstawowego HT II. Obstawiam, że trwałość HT nie jest dwukrotnie mniejsza niż odpowiednika cenowego na octalinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić lekki suport, który szybko padnie, możesz kupić ciężki suport, który długo pojeździ albo możesz kupić drogi suport, który połączy obie te rzeczy.

 

Z mojego doświadczenia wynika, że Octa jest sztywniejszy od kwadratu i przy tym bardzo wytrzymały (suporty LX, XT) ale nie wiem jak będzie wyglądała dostępność takich suportów za kilka lat jak do wszystkich grup zawita HT II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do suportów z zewnętrznymi łożyskami (jak HTII) można kupić za ~5 PLN nowe łożysko i wymienić tylko to; czyli razem koszt 10 PLN.

Tutaj opis jak to zrobić:

http://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/zlota_raczka/3927/wymieniamy_lozyska

http://mtbikes.pl/artykuly/wymiana-lozysk-suportu-hollowtech-ii-na-przykladzie-accenta-bb-ex1/

 

A co do trwałości suportu - fakt, u mnie po przejechaniu ~2000 na MTB było do wymiany, nie mniej jednak nic nie przebije jego sztywności i wg mnie łatwiej się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...