Skocz do zawartości

[3000 - 4000] 29er 650b


Kajmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

borykam się ostatnio z wyborem roweru z podanego przedziału cenowego. Plan jest jak na taką kwotę ambitny: znaleźć rower na niezłym osprzęcie i o sportowej geometrii. Jeżdżę amatorsko, ze sportowym zacięciem. Ostatni raz zakupy robiłem 3 lata temu i nie ukrywam, że jestem pod wrażeniem zmian, które zaszły w ofercie producentów. Wówczas, za 3500zł udało mi się kupić Carvera z Sidem, full xt, Avid R itd. Udało się.. 

Teraz przeglądam oferty m.in. Krossa (przymierzałem się, mają niezłą geometrię), jednak R9, kosztujący ponad 5 koła ma np. widelec xc 30.

Rozumiem, że trzeba czekać na przeceny i dlatego proszę Was o radę - na jakie marki/modele zwracać uwagę, oraz jakich ofert szukać/pilnować

 

Najważniejsza jest dla mnie jednak geometria. To z powodu źle dobranego rozmiaru sprzedaję swój obecny rower i jeśli mam do wyboru dobrą ramę i dobry osprzęt, to wybieram ramę, a na tym się słabo znam. 

 

Wzrost: 185 cm

Waga: 83 kg 

Długość nogi: 86 cm

 

Dziękuję za pomoc :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły rozmiar ramy to nie to samo co zła geometria. Na złej ramie zawsze i wszędzie będzie do dupy a na tym ostatnim nie konieczne bo to będzie zależeć od terenu.

 

Tak poza tym to ten R9 jest na Carbonie więc ile chciałeś aby kosztował?? W tej kwocie co w temacie to nawet o takiej ramie na dobrym osprzęcie nie maż. Albo sporo dokładasz albo zostaje poczciwe aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o następujących rowerach:

 

-kross r8  

-kellys thorx 10 limited edtion 2014

?

 

Oba rowery są w podobnej cenie, tzn ok. 3500 w chwili obecnej. Krossy podobały mi się zawsze, lecz niewiele potrafię powiedzieć o napędzie sram. Czytałem też, że mają złagodzoną geometrię w stosunku do r9 + wyższe. 

 

Kellys thorx 10 ma również interesujacą ramę i chyba bardziej "sportową". Myślę, że mógłbym sobie pozwolić na model thorx 30, jednak korba M552 razi w oczy. Wolę już chyba mieć to xt, a z amortyzatorem zaszaleć gdy już uzbieram trochę grosza. 

 

Nie znalazłem bardziej interesujacych propozycji, może z wyjatkiem meridy big nine tfs 900 i wspomnianego ramblera. Nad tym ostatnim tez się zastanawiam, chociaż rama wygląda nieciekawie, a na geometrii wolałbym się skupić. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popatrz na rowery Agang modele 7.29  i 9.29 . Jak dla ciebie to rama wielkości 19 cali. Mam model 7.29 i jest OK.

Modele te pojawiły się po raz ostatni w roku modelowym 2013, w 2014 ostał się tylko 6.29 na gorszym osprzęcie. Po drugie, ramy 7.29 miały problem z rurą podsiodłową (poszperaj na forum). Co do tego, że rower jest OK to się zgodzę (przynajmniej dopóki rama jest cała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...