Skocz do zawartości

[wyprawa] Włochy, wrzesień-październik 2014.


RowerowyRadom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam na imię Norbert i mam 26 lat. Planujemy z kolegą przejechać rowerem z Bolonii pętla przez Rimini, San Marino, Fano, Asyż, Rzym, jezioro Bolsena, Arezzo, Bolonia. Przejazd samochodem do Wenecji - zwiedzanie, później muzeum Ferrari w Maranello, może Piza. Trasa to w sumie ok. 1000km, dziennie chcielibyśmy robić średnio 125km, czyli 8 dni jazdy, a cały wyjazd to 10 dni.

Uwielbiam jeździć na rowerze, ale to moja pierwsza dłuższa wyprawa. Do tej pory pokonywałem "setki" ze średnią prędkością ok.20-25km/h. Na rowerze nie lubię się wlec, ale nie przepadam też za zbytnim gnaniem. Mój rower to Kross Level R3.Ludziska, rozchodzi się też o kasę.

 

Koszt całej podróży autem w obie strony to ok. 1000zł, czyli w przypadku naszej dwójki po 500zł na głowę. Jeśli dołączyłaby do nas trzecia osoba, wtedy wyszłoby to blisko 350zł. Różnica spora.

 

Wyjazd do Włoch planujemy na 29.09. Niewielkie zmiany w terminach są dopuszczalne. My startujemy z Radomia, ale możemy gdzieś po trasie kogoś zabrać.

Noclegi: na dziko i "na gospodarza". Namiocik, śpiwór, karimata. Gotowanie we własnym zakresie na kuchence turystycznej. Zakupy w marketach typu Lidl (są na trasie).
Koszt całej wyprawy chciałbym zamknąć w 700zł.

Uwielbiam podziwiać piękne krajobrazy, ale chętnie też pozwiedzam ciekawsze miasta na trasie. Mogę jechać w deszczu, ale nie ulewie czy szalonej burzy.

Jako, że podróż będzie miała charakter sakwiarski, preferujemy drogi z nawierzchnią asfaltową albo utwardzoną. Korzenie, hałdy piachu, skały odpadają - nie chcę stracić bagażu.

Szukamy konkretnej i zdecydowanej osoby! Może to właśnie Ty? Napisz do nas, bo we trójkę zawsze jest raźniej i... TANIEJ! :)
Mój mail to: norbert.nowocien@gmail.com
Zapraszam na fb: https://www.facebook.com/Rowerowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy trzecią osobę do naszej wyprawy, także w tej kwestii temat jest już nieaktualny. Mam jednak pytania odnośnie trasy. Czy via Francigena jest przejezdna rowerami z sakwami? I drugie pytanie: Jak najlepiej (najkrócej) przejechać z Rimini do Florencji? Przez Forli, trasa przez góry będzie w naszym zasięgu? Czy raczej to zbyt hardcorowa opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...