Skocz do zawartości

[Amortyzator] Marzocchi, RST, RS, Suntour do 900 zł


marcel83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)


Proszę o pomoc w wyborze amortyzatora do roweru MTB (XC) 26”. Wcześniej miałem starego RST, długo służył, aż się… złamał.


Przeznaczenie:  Jeżdżę dużo, głównie po drogach leśnych, innych nieutwardzonych, szosa - rzadko ciężki teren, ale też się zdarza -  sporadycznie startuję amatorsko w jakimś maratonie MTB.


Budżet: 600-900 zł


Moja waga: około 68 kg


Zależy mi przede wszystkim na niezawodności i jakości. W grę wchodzi tylko nowy - chyba, że sprawdzona używka od kogoś "po znajomości"


Moje typy mieszczące się w budżecie:


Każda opinia będzie cenna. Z góry dzięki!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się duży problem, którego się nie spodziewałem. Mój leciwy rower ma hamulce v-brake, a mało który z lepszych widelców ma pivoty do ich montażu. Marzocchi nie ma, Rock Shox XC 32 chyba też odpada (możecie potwierdzić?), proponowany Epicon też nie ma pivotów. Z tego co widzę na stronie Suntour to Raidon występuje jeszcze w wersji z pivotami i wszystkie z wymienionych przeze mnie RST. Jeśli więc zostaje mi Suntour Raidon albo powiedzmy w ten samej cenie RST Aerial 32, to który byście polecali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze do 26 cali jest jeszcze bardzo duzy wybor amorkow 1 1/8 a na rok 2015 jakbys sie interesowal kazdy producent ma cos w ofercie dobrego..Gorzej z 27 cali bo tam praktycznie producenci nie robia nic pod 1 1/8 co zreszta nie dziwi bo wiekszosc ram w tym rozmiarze jest robionych z glowka stozkowa..

Marcel83 nie eksploatuje sprzetu ekstremalnie ani z tego co pisze w ciezkich terenach,jak kupi wiec amorka  za okolo 900 zl to bedzie na nim smigal kolejne kilka dobrych lat , a moze potem przyjdzie czas na zmiane roweru..

Wielu kolarzy gorskich ktorzy zostali przy roweruch 26 cali i nie maja zamiaru zmienaic nie przejmuje sie dostepnoscia amorow pod sterowke 1 1/8 wiec nie doluj sie Marcel83 bo nie masz powodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi!

 

Przejscia na tarcze chce uniknac. Dla moich potrzeb dzialanie v-brake jest zadawalające i nie chce robic sobie dodatkowych kosztów.

 

RST odrzucam - zgodnie z Waszymi opiniami oraz wlasnym doswiadczeniem ze zlamanym widelcem.

 

Wychodzi wiec na to, że w założonym budżecie i spośród wymienianych propozycji, do wyboru mam:

 

1. RockShox XC 32 Solo Air (2014) - okazuje się, że jest dostępna wersja z pivotami (tutaj ciekawostka - wersja z pivotami nie ma zdalnej blokady z kierownicy i nie ma w ogole takiej opcji, blokada tylko na goleni)

http://www.bikecenter.pl/p9341,rock-shox-xc32-tk-solo-air-100-z-piwotami-czarny-amortyzator.html

 

2. Suntour Raidon Air - i tutaj jest problem z dostępnością. Model 2014 w wersji z pivotami jest w tej chwili praktycznie nie do dostania. Dystrybutor poinformowal mnie, ze taka wersja byla, ale wszystko zostało sprzedane. W żadnym sklepie internetowym nie znalazłem takiej wersji - jeśli ktoś znajdzie mi tegoroczny model Raidon RL-R, czarny, z pivotami to ma u mnie piwo!

Ja znalazłem co najwyżej wersję Air z 2013r i to bez zdalnej blokady: http://www.rowerek.com/index.php?p1702,amortyzator-suntour-raidon-26-ahead-blok-na-goleni-reg-odbicia-100mm-air-czarny-piwoty-model-2013

Czy ktoś wie czy były jakieś różnice w wersjach z 2013 i 2014r?

 

Podsumowując co byście brali: RS XC 32 Solo Air (2014r.) czy Suntour Raidon Air (2013r. lub starszy)?

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany w 90% na Rock Shox XC 32 Solo Air. Znalazłem atrakcyjną ofertę tegorocznego modelu z pivotami. Raidona z pivotami z ani z tego roku ani zeszłego, nigdzie nie mogę znaleźć.

 

Mam jeszcze pytanie w kwestii ekspoloatacji takiego widelca. Czy kupując widelec powietrzny muszę zaopatrzyć się w specjalną pompkę? Wystarczy, że raz ustawie odpowiednie ciśnienie do swojej wagi i mam spokój na sezon czy co jakiś czas trzeba jednak to ciśnienie kontrolować, dopompowywać itd.? Jeśli to sporadyczna procedura to napompuje sobie w serwisie - jak Wy robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Generalnie ... tak, ale nie do końca. Ja np jestem lekki, jeżdżę na 75psi, większość porządnych pompek do auta tyle da rade wcisnąć :P Jednakże przy pompce samochodowej zapomnij o jakiejkolwiek precyzji nabijania ciśnienia :P Tak wiec specjalna pompka i tak jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...