Skocz do zawartości

[ Napęd] Stukanie w czasie pedałowania.


jedrek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zagwostke cos mi stuka w rowerze dzwiek jest taki jak by cos sie obluzowalo . Dzwiek dobiega z tylnego kola by najmniej takie odnosze wrazenie . Dany dzwiek pojawia sie tylko gdy krece gdy jade luzem cisza . Myslalem ze to sztyca i zacisk ale nie . Zadnych widocznych luzow brak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sporo tego nie wiem czy to ma zwiazek ale ostatnio czyscilem lancuch i wymienialem klocki na nowe fakt przed czyszceniem mic wielkiego sie nie dzialo ale po tej operacji nagle takie uciazliwe stukanie drazniace to jest czyli co mam zrobic wycziscic czy co a nie chce jechac na serwis bo nie zdziwie sie jak to bedzie jakas blacha sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Podepnę się do tematu.

Mam dokładnie ten sam problem.

Niestety nie jestem w stanie zdiagnozować miejsca stukania, gdyż występuje ono jedynie podczas pedałowania.

Gdy rower jest odwrócony nie słychać żadnych stuków.

Najgorsze jest to, że wymieniłem kilka elementów napędu na nowe:

-wkład suportu, kasetę, łańcuch, tylną przerzutkę, linki oraz środkową tarczę korby.

Poza tym przeczyściłem i przesmarowałem pozostałe elementy.

Jak ktoś słusznie zauważył zostały jeszcze pedały, które o dziwo też całkiem niedawno wymieniłem.

Szytca i siodełko stukają, ale inaczej, więc to nie to.

Dziwne jest to, że przed wymianą dokładnie tak samo stukało, a pedały były już wtedy nowe...

Ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze może być przyczną stukania?

Pozdro. A666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem i szybkie odpowiedzi :thumbsup:

 

Szybkozamykacz jest w porządku. Dźwięk dobiega jakby z okolic okorbowania.

Piasta jak i bębenek piasty rozebrane, wyczyszczone i solidnie nasmarowane (kulki praktycznie nie naruszone).

Łańcuch pracuje poprawnie, więc to też nie to ...

Stery tak samo są okej, bo amor świeżo po przycięciu i wymianie.

Jednak BikerLight może mieć rację, bo pedały wkręcałem na "sucho".

Założę jutro jakieś starocie i wtedy dam znać, czy coś się w tej materii zmieniło.

 

A póki coraz jeszcze thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu stwierdził, że dokręcał cokolwiek imbusem???

Klucz płaski '15 i tyle. W odpowiednim kierunku oczywiście.

Fakt. Zasugerowałem się pewną osobą, że nie należy smarować gwintu w pedałach i to był mój błąd.

Chyba, że połasiłem sie na nieodpowiedni model...

A żadnych multiciuli nie wożę ze sobą, bo nie mam miejsca żeby w ramie zamontować ewentualną saszetkę na gadżety.

~Bez obrazy "zgodny"~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...