Skocz do zawartości

[dętka] jaka dętka do rozmiaru opony i obręczy


TheBestOfWigry

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie!!!  Mam mętlik w głowie.Chcę wymienić głupie dętki (dwie dziurawe w każdym rowerze po 1) kupić zapas a przy okazji także komplet opon z trochę większym bieżnikiem na przyszłość.I zaczęły się schody.

Rowery (nie nabijać się) 

1) Folta Conesa 130 - na oponach ma oznaczenia 40-622, 700x38C .Na kole/feldze jest din etrto 559x19

 

Drugi rower:

2) Folta Aves 130 - na oponie przednia 40x622 (28x1,5 - 700x38C), tylna opona(wymieniana kiedyś!) 37-622 ( 700x35C 28x1 5/8 x 1 3/8) to kenda nie wiem jaka ma napisane NYLON duże "klocki" (wymiana w punkcie daleko od miejsca zamieszkania stąd akurat nie miał innej gość wymienił dętkę z oponą bo stwierdził że jest w takim stanie że lepiej od razu wsio najpierw zgrzytałem na cenę 40 parę zeta potem choć głośna i spore opory nawet polubiłem dobrze ciągnęła w "polu" piach błoto

Na kole/feldze/obręczy Folta Aves ma alloy etrto 622x18 DIN

 

JAKIE DĘTKI do tego kupić? I jakie opony do tej dętki i koła żeby wsio do siebie pasowało? Już trochę doczytałem że niby lepsza nieco za duża dętka bo wtedy nie rozciąga się,znalazłem tabele rozmiarów ale dalej miesza mi się. Pierwszy rower  ma  koło 26 tak ( nie ma tego typu oznaczenia napisałem wsio co na nich jest)? Napiszcie PROSZĘ jak Abel krowie - Jakie dętki ROZMIAR OZNACZENIA (z jakąś niewielką tolerancją od-do ale nie wszystko co się tylko da wcisnąć ale co najlepiej) kupić do roweru 1) i 2) i jakie opony (też chodzi mi o oznaczenia rozmiaru).

Czy warto kupić trochę lepsze dętki i opony (myślę o półslickach ceny ok 50zł) dużo jeżdżenia w każdą pogodę i porę roku (mus życiowy braki finansowe) teren asfalt (często taki sobie) i polne/leśne drogi trochę piachu trochę błota. Poradżcie coś. :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dętki są produkowane w zakresach, dla Ciebie wystarczy dętka o oznaczeniu 700x35-43, będzie pasować do każdego z kół.

 

Do wyboru do koloru:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=pd&string=d%C4%99tka+700+35-43&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-4-default-0905

 

Nie warto dopłacać do lżejszych dętek.

Sprawdź jakie masz zawory i dobieraj dętki z takim samym typem, masz do wyboru albo samochodowy (Schrader), albo Presta (taki cienki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki!

Ale jeszcze dopytam. To znaczy że dętki (I OPONY!?) w zakresie 700x35-43 będą pasowały do kół w obu rowerach? Wg tabeli rozmiarów http://www.rozmiar.com/opon_rowerowych.php którą znalazłem oznaczenia na kołach/felgach wskazują że Folta Conesa ma koła 26 (oznaczenie na feldze DIN ETRTO 559x19) a Folta Aves 28 (oznaczenia na feldze Alloy etrto 622x18 DIN) dodatkowo Folta Aves ma na oponie oznaczenie 28x... i na przedniej i na tylnej. A Folta Conesa NIE MA takiego oznaczenia. Ma tylko: na oponach - 40-622 700x38C a na feldze/kole DIN ETRTO 559x19 capriolo. Stąd się zamotałem bo oznaczenie na oponie Conesy jest jak na oponie Avesa i w tabeli odpowiada kołu 28 a oznaczenie na feldze Conesy wskazuje wg tabeli na koło 26. 

     Może tak być że taka sama opona (w obu rowerach napis na oponach 40-622 700x38C) może być na kole 26 i 28? (wg tabeli która pokazuje że napis na FELDZE Conesy 559x19 to 26tka a napis na FELDZE Avesa 622x18 to 28mka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...