Skocz do zawartości

[klocki+tarcza] shimano deore m595


almaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam z tyłu hamulec hydrauliczny shimano deore m595. W tym roku był odpowietrzany, jednak obecna tarcza accent blade po prostu szarpie kołem i raz tak wyszarpała, że przy dłuższym hamowaniu na szutrze, wywróciłem się i poluzowało się koło. Zacisnąłem i koło ledwo się obraca, wyregulować dobrze się tego nie da. Postanowiłem więc zmienić tarczę i klocki (klocków nie zmieniałem od 2010, więc przy okazji nowej tarczy czemu nie). Co byście polecili? Jaka tarcza 160 na 6 śrub i jakie klocki dokładnie? Dałoby się zmieścić w 100zł? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam! Jeśli się nie zmieszczę, to trudno, proszę powiedźcie jaka tarcza byłaby najlepsza + jakie klocki.

Edytowane przez almaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M06 nie warto , siłą dysponują przeciętną . Dużo lepszym wyborem będą BBB spiekane http://rowerowy.com/sklep/czesci/klocki-hamulcowe/do-ham-tarczowych/prod/discstop-xtr965 . Tarcza to od taniości np RT56 przez coś droższego RT66 do tarcz na pająku RT76 . Rozważ także Avid HS1 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta tarcza może i ma fajny wygląd, ale z tego co słyszałem i czytałem nie nadaje się do niczego. Spójrz na tą tarczę http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/tarcze/p,tarcza-hamulcowa-sm-rt56-na-6-srub-shimano,98129.html

A klocki to zależy jakie chcesz, czy metaliczne czy żywiczne, ale myślę że w 100zł spokojnie się zmieścisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wezmę rt 76, bo jest używana w bdb stanie na allegro, a śrubki sobie wezmę od starej. http://allegro.pl/tarcza-shimano-sm-rt76-160mm-bdb-stan-i4596429182.html  Pałąk rozumiem bez problemu podejdzie, w sensie wszystko się zmieści? Co do obecnej tarczy, o accent blade krążyły różne opinie. U mnie od początku wpadała w mocne drgania. Teraz jeszcze kołem się zakręci i od razu staje w miejscu. Pewnie kwestia regulacji, ale wolę wszystko zmienić, niż się z tym męczyć. Klocki wezmę te bbb. Dzięki!

Edytowane przez almaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich 595 miałem już różne klocki.Żywiczne Shimano, półmetaliki Accenta i Jagwire.

Aktualnie po raz drugi zamówiłem okładziny metaliczne M06 Shimano.

Na podstawie moich doświadczeń nie uważam że M06 to słabizna.Mnie bardzo odpowiada.

Posiadam tarczę RT86 IceTech 180mm przód i RT76 180mm tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, jednak jeszcze podepnę się pod swój własny temat, tym razem zapytam o przedni hamulec. Mam juicy 7 z 2007 roku, jaka tarcza byłaby do niego najlepsza? Bo rozumiem że tu już nie xt? Mam oryginalną avida, ale jest chyba krzywa, bo rok temu kupiłem nowe klocki i tak samo jak na poprzednich obija się o coś, jakby metaliczny dźwięk jak obracam kołem, mimo że koło prościutkie, bo zaplatane rok temu. Co do klocków mam clarksy, ale strasznie głośne. Nie wiem czy to wina klocków właśnie, bo niby czytałem recenzje że bezgłośne metaliki, może to też wina tarczy. Generalnie jeden zjazd i tarczy się nie da dotknąć.

Edytowane przez almaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Generalnie jeden zjazd i tarczy się nie da dotknąć.

 

To normalne - tarcie zamieniane jest na energię cieplną. Póki hamulec się nie zapada podczas hamowania to nie masz się czym martwić .

 

 

 

Mam juicy 7 z 2007 roku, jaka tarcza byłaby do niego najlepsza? Bo rozumiem że tu już nie xt?

 

Również XT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...