Skocz do zawartości

[odchudzanie] author master + niner carbon , cel poniżej 9kg


numerouno

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam nowy projekt. Jest to kontynuacja dawnego projektu authora egoista (bo nieco gratów zostało a egoista odziedziczyła żona).

Co mam i co na pewno będzie w projekcie:

 

rama author master carbon 19 - 1310gr

widec sztywny niner - ok 600gr

sztyca boplight pro + łódka ze starego zooma - ok 200gr

kierownica easton ec90 - 108 gr

siodełko fizik tundra 2 carbon braided - 200gr

 

Rower stoi , nawet jedzie. Reszta gratów pewnie pójdzie z czasem do wymiany .Wagi pomiarowej aktualnie nie mam . Niektóre wagi części znałem, niektóre rzucone z delikatną górką.focie postaram się wrzucić na dniach. Cel to ponizej 9kg ale nie wiem na ile to realne, na razie jest ok 9.4-9.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zestawie rama + wideł poniżej dwóch kilogramów to zejście poniżej 9kg nie powinno być jakimkolwiek problemem.

 

U mnie rama ~1450g, wideł 780g i jest 8.9kg (części) bez specjalnego wysilania się i wydawania majątku.

 

Żeby było łatwiej coś napisać, to dobrze by było jakbyś jednak podał rozpiskę tego co masz i chociaż przybliżone wagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro siądę do rozpiski :)

Crossride do lekkich nie należą, opony chyba z 560 gr. sztukę  powinny warzyć. osprzęt to kombo grup od deore do xt więc też nie lajtowy. w zimę pomyśle o kołach bo to temat wart dłuższego zastanowienia :) ps. ma ktoś jakiś tip na luzujące się śruby w mostku . Są raczej nie do wymiany bo mostek to rotor s1 i zastosowano w nim jakieś dziwne patenty . locktide do gwintów starczy ???? Na razie w rowerze sprawdzony boplight race :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz śruby? przykręcasz to na czuja czy kluczem dynamometrycznym? Jak sie luzują to locktite spokojnie da radę. Nie wiem tylko który, bo tam w zależności od Nm jest inny polecany. Nigdy z niego nie korzystałem, chociaż będę musiał się w niego zaopatrzyć niedługo :D

Dobra, doczytałem o tych śrubach... no to chyba tylko locktite. Dodatkowo dokładne dokrecanie z kluczem... i musi być dobrze, bo w końcu całkiem sporo ludzi jeździ na tym mostku.

Edytowane przez lesieque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...