Skocz do zawartości

[Strzelanie] kaseta, łańcuch?


MichalMMM

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu strzela mi coś w napędzie dokładniej w tylnej piaście/kasecie. Jak jadę to wydaje mi się, że to korba/suport ale przy mocnym dociśnięciu pedałów na postoju potrafi kilka razy strzelić coś z okolic tylnego koła a dokładniej kasety. .
Posty typu sprawdź sztycę, pedały, suport sobie darujmy bo wszystko było zmieniane niedawno na nowe.
Podejrzewam kasetę lub piastę lecz ponad miesiąc temu była czyszczona i smarowana w serwisie więc zwątpiłem co tak naprawdę strzela... niedawno jechałem w deszczu i nic nie strzelało, na drugi dzień po przeczyszczeniu napędu i nasmarowaniu wszystko powróciło.
Rower gwarancji już nie ma, rama aluminium i przy mocniejszym dociśnięciu pedała na postoju potrafi się delikatnie przegiąć i strzelić... spawy sprawdziłem i żadnych rys/pęknięć nie widać.
Powoli mnie to wszystko przyprawia o kvrwice bo gwarancji brak a jeśli jakiś brud lub pęknięcia z wewnątrz są w ramie to zostaje kupić nową ramę na co mnie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Posty typu sprawdź sztycę, pedały, suport sobie darujmy bo wszystko było zmieniane niedawno na nowe.

Hmm, co nie znaczy że mogło zostać źle dokręcone.

Dla świętego spokoju dokręć pedały na maksa i sprawdź. Sam się ostatnio zdziwiłem, jak właśnie to było powodem strzelania u mnie. Pewny byłem że zostały dokręcone odpowiednio, a jednak....nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Borykam się z identycznym problemem, z tym że u mnie trzask następuje zawsze w jednym położeniu korb, deszcz też go eliminuje. Na napędzie kompletnie wymienionym mam przejechane ok. 2-2,5 tyś km i jestem niemal że z 99% pewnością przekonany że to wina łańcucha. Ostatnio niemal się rozerwał. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu łańcucha przez 10 km mam "fabryczną" ciszę później jest to tyknie. U siebie mam jeszcze problem z zapiekającym się kółeczkiem z wózka tylnej przerzutki - zweryfikuj też ten element. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy podobne ramy i  u mnie też występuje problem ze strzelaniem przy mocniejszym naciśnięciu na pedały. 

Próbowałem sprawdzić co może być źródłem, ale nie znalazłem.

Wykręciłem cały suport z ramy, aby wykluczyć wkład i pedały. Dodatkowo wyciągnąłem sztycę z siodłem i zacisk.

Nogą naciskałem na tylny trójkąt, raz lewej, a raz z prawej strony.

Efektem były trzaski, strzelanie.... Zostały mi jeszcze dwie rzeczy do sprawdzenia, koło, hak przerzutki i stery. Niedługo będę miał okazję pożyczenia koła, więc zobaczymy...

Jeśli to żadna z tych rzeczy to zostaje tylko rama, którą mam jeszcze rok gwarancji.

 

Zrób u siebie to samo, wykręć suport, wyciągnij sztycę i zacisk, a następnie naciśnij  nogą na samą ramę (trójkąt) i zobacz jaki będzie efekt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport w weekend wykręciłem i wyczyściłem. Sztyce i siodło też przeczyściłem. Mam pęknięte rury mocujące siodło i jakiś tam dźwięk też wydaje ale już zamówiłem nowe. Spróbuj przedmuchać ramę sprężonym powietrzem przez dziurki na końcach ram, u mnie po przedmuchaniu trochę strzały ustały.

Podejrzewam też zużyty łańcuch gdyż przejechane ma około 3 tys km przy dosyć ostrej jeździe.

Przy naciśnięciu na samą rame dźwięków zadnych nie ma więc raczej to wina napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem chyba się rozwiązał tzn. wiem już co mi tak zgrzyta/skrzypi. Objawy są jakby łańcuch był już zajechany czyli skacze przy zmianie przerzutek (przerzutka nowa, niedawno regulowana więc odpad). Zostaje mi pojeździć tak parę tygodniu bo planuje zmianę na 9rz. więc nie warto już inwestować w łańcuch pod 8 rzędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...