Skocz do zawartości

[Kurtka] Nie przeciwdeszczowa kurtka na zimę


jajko267

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Trochę tak nietypowo, ale szukam kurtki która jest nie przeciwdeszczowa. Na chwilę obecną mam kurtkę endura mt500, no ale niestety pocę się w niej i daję o sobie znać mój bark( z którym mam odwieczny problem). Niestety nawet przy +10 muszę się dobrze ubierać, bo inaczej bolą mnie stawy, ale jak wiadomo jak się człowiek dobrze ubierze przy jezdzie do pracy(8km) to się trochę zapoci. No i jak jestem trochę mokry to zaraz mnie staw boli, więc szukam kurtki która będzie mnie chronić przed wiatrem, ale w której się tak nie zapocę , bo będzie lepsza wentylacja niż endura mt500. W sumie to sam już nie wiem co robić, bo jestem trochę początkujący. Mam bieliznę termoaktywną z nordcamp, ale ale kurtka nie jest zbyt przewiewna, wiec jestem mokry pod spodem. Jeżeli jest ktoś ,kto może mi coś fajnego doradzić to będę wdzięczny za pomoc. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. No tak się właśnie zastanawiam czy na zimę kupić cienką kurtkę i polar pod nią czy kupić jakąś grubszą. Nie chcę typowej przeciwdesczówki bo się zapocę, a jak wezmę coś cienkiego to na bank będą mnie stawy boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą zawsze będziesz mokry chyba, że będziesz jeżdzić tempem spacerowym. Ja od 16 lat mam sezon rowerowy więc wiele już ubrań i kombinacji przetestowałem. Oto moja odzież

 

Warstwa

 

1. Bielizna antypotna zwana przez niektórych potówką. Jest to bardzo cienka odzież wspaniale wychwytująca pot ale w znikomym stopniu zapewniająca ciepłotę.

2. Belizna termiczna. Cel to głownie utrzymanie ciepłoty i dalsze odprowadzenie potu

3. Polar 100 lub 200 w zależności od temperatury. Kolejna warstwa utrzymująca ciepło

4. Kurtka polarowa 200 z membraną.

 

Taki zestaw zakładam gdy temperatura zbliża się do 5 st C i jeżdżę do MINUS 20 st C. Jeżdżę w tym zestawie także podczas silnego wiatru jak i opadów śniegu na dystansach do 20 km. Po dojechaniu do celu przeważnie wszystko jest wilgotne lub mocno wilgotne ale wystarczy 30 minut na grzejniku i wszystko jest suche.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery warstwy to też może być dobry sposób. Właśnie zamówiłem polar windpro z polartecu, więc można by to traktować jako kurtkę. Muszę tylko poczekać aż mi dostraczą i wtedy sprawdzę jak to chroni przed wiatrem. Jedyne co mnie martwi w takiej sytuacji to jeżeli zrobiłbym 2 warstwy z polaru to wtedy będę miał trochę plecy odsłonięte, bo niestety polary nie są z tyłu dłuższe jak typowe kurtki rowerowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzecz względna ile warstw i jakie zapewniają odpowiednią ochronę. To trzeba przetestować osobiście.

Ja do minus 20 używałem bielizny z długim rękawem, cienkiego polara 100 i przeciwwiatrówki.

Ilość warstw może krępować ruchy - niektóre kurtki rowerowe są wąsko skrojone i ręce w dodatkowych warstwach mogą się wręcz nie mieścić. Mam szczupłe łapy a i tak był problem z niektórymi kurtkami, nawet jeśli miałem tylko koszulkę z długim rękawem i kurtkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że każdą odzież należy przetestować. Jedni jeżdżą 2-3 warstwach inni w 3-4 warstwach a są też i tacy, którzy żadnych polarów nie używają tylko zakładają na siebie kilkanaście cienkich koszulek. Czy to jest sensowne? Z mojego punktu widzenia nie ale skoro im jest tak wygodnie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...