Skocz do zawartości

[izotonik] Stosowanie ciepłej wody


fragi

Rekomendowane odpowiedzi

Używam izotonika "IsoActive(ActivLab)" Na opakowaniu nie jest napisane czy można stosować do niego ciepłą wodę?

 

Mam bidon izotermiczny i w chłodniejsze dni chciałbym mieć troche cieplejszego izotonika. Czy po dodaniu ciepłej wody nie będzie tracić swoich właściwości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Generalne wszelkie plastyfikatory zaczynają wychodzić z tworzywa już przy 40 stopniach, dlatego często latem zwykła czysta woda pita z butelki śmierdzi plastikiem. Co do trwałości samych izotoników, to trzeba spojrzeć na skład. Z tego co kojarzę, to cześć witamin rozkłada się podczas gotowania. Glukoza i sole wapna, magnezu oraz sodu pozostaną niewzruszone nawet na wrzątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem w sportach wytrzymałościowych / bieganie, rower/ picie izotoników w trakcie treningu w ogóle nie jest wskazane. Izotoniki pije się kilkadziesiąt minut przed, a zwłaszcza po treningu. Co do cieplej, gorącej wody, w której chcesz rozpuścić izotonik w proszku - to jak kolega wyżej napisał potas, magnez, sód nie tracą właściwości, tym bardziej węglowodany. A jeśli w Twoim izotoniku są dodatkowo jakieś witaminy, one wielkiego znaczenia nie mają, w każdym razie nie można ich traktować jako suplementację. Witaminy w izotoniku to bardziej bajer niż konieczność. Ja zimą wożę ciepłą wodę z odrobiną cytryny i miodu i jeśli mam ochotę to piję ale niewielkie ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...