Skocz do zawartości

[wycieczka] Weekend w Górach Świętokrzyskich - trasa do oceny


Gien

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższy weekend planuję szybki, 2-3 dniowy wypad turystyczno-krajoznawczy w Góry Świętokrzyskie - około 150 km z czego minimum połowa w terenie.

Będzie to mój pierwszy wyjazd w tamte rejony, proponowana trasa wygląda tak:

https://mapsengine.google.com/map/viewer?mid=zJWdxpppDEGk.kfk0Yrcdqen0

Pewien jestem jedynie fragmentu Skarżysko-Kamienna - Nowa Słupia - Łysica, cała reszta, w tym koniec trasy, to moja radosna twórczość. Równie dobrze podróż mogę zakończyć w Kielcach. 

Co ewentualnie zmodyfikować w ww. trasie ? Które miejsca w okolicy warto odwiedzić ?

Komentarze i wskazówki osób mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie delikatna sugestia, że szlak tzw. Droga Królewska z Nowej Słupi prosto pod gorę na Św. Krzyż jest praktycznie niepodjeżdżalny i radziłbym go ominąć. Lepiej wjechać w Trzciance (zaraz za Nową Słupia na trasie do Kielc) na czerwony szlak i tym szlakiem dostać się na Górę - bardzo fajna ścieżka tylko sama końcówka dość stroma i kamienista, podczas gdy od Nowej Słupi to ciężko nawet pchać :whistling:

Dalej można się tego szlaku trzymać z małym wyjątkiem. Odcinek prowadzący przez Łysicę (na górę i z góry) też jest bardzo trudny i może być lepiej do Św. Katarzyny dostać się asfaltem przez wsie po południowej stronie góry i tam wjechać na czerwony szlak dalej. Stoki Łysicy to praktycznie jedno wielkie gołoborze chociaż porośnięte lasem, do tego podjazd szlakiem od strony Św. Krzyża to "rynna", która po deszczowym lecie na pewno się jeszcze pogłębiła.

 

No chyba, że nie doceniam Twojej techniki to przepraszam i podziwiam :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjazd na sw krzyz szlakiem przez las troche kamieni i korzeni, zjazd asfaltem w dol i czerwony szlak pieszy, trasa przez las, male zjazdy i podjazdy, kladki drewniane, duzo korzeni, bardzo fajny zjazd, na sw katarzyne,

Precyzujac odpowiedz z Trzcianki lasem szlakiem i pozniej asfaltem do huty ,z huty wzdluz lasu czerwonym pieszym na sw katarzyne , jutro lysica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...