Skocz do zawartości

[bielizna] Cena - jakość


GIANT84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie nie widzę żeby ktoś wspominał o bieliźnie termo, lub jak kto woli 2 skórze lub pierwszym ciuciu albo jeszcze inaczej potówce. Nie ukrywam że nigdy tego nie używałem a jak widać za oknami robi corach chłodniej, nie wiem jak się dokładnie ubrać, zawsze ubierałem koszulke kolarska i na to bluze rowerową, lecz stwierdziłem że po co niszczyć koszulkę którą ponownie założe w lato. Dlatego właśnie zaczołem się zastanawiać nad taką bielizną, tylko nie wiem co i jak się z czym je, jak ma się cena do jakości. Dodam że głownie chodzi mi o samą góre, nogi tak bardzo mi się nie pocą a spodnie mam oczeplane od rogelli i mi pasują. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz pójść do Lidla lub do Biedronki i kupić tanio jakąś bluzę thermo. Po czasie stwierdzić, że to jednak nie to. Z drugiej strony możesz kupić raz a porządnie wybierając jakieś sztuki z produktów Brubeck'a, bądź Crafta. Taka średnia półka według mnie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam dwie bluzy termiczne Brubeck'a. Jedną z tej II klasy drugą pełnowartościową. Ich jakość jest identyczna, z tymże w tej tańszej jest w jednym miejscu materiał jest mniej rozciągliwy, jakby został poddany zbyt wysokiej temperaturze i straciłby swoją elastyczność. Nie wiem czemu. W niczym to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie bluzy termiczne Brubeck'a. Jedną z tej II klasy drugą pełnowartościową. Ich jakość jest identyczna, z tymże w tej tańszej jest w jednym miejscu materiał jest mniej rozciągliwy, jakby został poddany zbyt wysokiej temperaturze i straciłby swoją elastyczność. Nie wiem czemu. W niczym to nie przeszkadza.

ok dzieki za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu kupiłem koszulkę Odlo Evolution light. Po jednym wypadzie wrazenia pozytywne. Temperatura ok 15°C dosyć dynamiczna jazda, nie poczułem jakiegos dyskomfortu cieplnego, jedyne spostrzeżenie to to ze po powrocie zauważyłem ze byla strasznie mokra na zewnątrz ale to raczej wina słabej jakości drugiej warstwy która nie wyrzuciła wilgoci na zewnątrz. Za koszulkę zapłaciłem 120zł, kiedy ją kupowałem przymierzalem również Brubecka Thermo, było mi w nim za ciepło już w sklepie, ale kolejną bluzą bedzie właśnie w/w Brubeck, gdy tylko zacznie mi brakować ciepła w tej Odlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku, wykorzystując sporą promocję kupiłem koszulkę + kalesony CRAFT ACTIVE EXTREME. Tutaj masz podgląd na koszulkę: http://www.runexpert.pl/product-pol-3464-Bielizna-termoaktywna-CRAFT-ACTIVE-EXTREME-Koszulka-z-dlugim-rekawem.html

To jest naprawdę genialny produkt. Skąd ten zachwyt? Otóż, kiedyś założyłem koszulkę kupioną w Tchibo "termoaktywną" - dramat do kwadratu. Doznałem tak nieprzyjemnego uczucia chłodu/przewiania, że zakładam ją tylko (jeśli już) na CRAFTa. Gdyby trafiła się promocja, znowu bym taki zestaw kupił. Być może są tańsze, ale porównywalne jakościowo rzeczy. Jeśli tak, podajcie, chętnie poczytam o jakiś zamiennikach. Pozytywne doświadczenie skłoniło mnie do zakupu wersji Warm - też duża promocja.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu kupiłem koszulkę Odlo Evolution light. Po jednym wypadzie wrazenia pozytywne. Temperatura ok 15°C dosyć dynamiczna jazda, nie poczułem jakiegos dyskomfortu cieplnego, jedyne spostrzeżenie to to ze po powrocie zauważyłem ze byla strasznie mokra na zewnątrz ale to raczej wina słabej jakości drugiej warstwy która nie wyrzuciła wilgoci na zewnątrz. Za koszulkę zapłaciłem 120zł, kiedy ją kupowałem przymierzalem również Brubecka Thermo, było mi w nim za ciepło już w sklepie, ale kolejną bluzą bedzie właśnie w/w Brubeck, gdy tylko zacznie mi brakować ciepła w tej Odlo.

 

Poczucie ciepla podczas przymiarki moze byc zludne i zupelnie sie nie sprawdzic podczas wysilku. Wystarczy, ze ciuch slabiej "oddycha" i bedzie Ci w nim cieplej podczas przymiarki, za to podczas wysilku bedziesz mokry i nie koniecznie bedzie Ci cieplo. Odlo robi bardzo dobre ciuchy, wada moze byc cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulka typu potówka nie grzeje a tylko odprowadza pot więc nawet najmniejszy wiaterek bez najmniejszego problemu poczujesz go. Dopiero druga warstwa czyli bielizna termiczna ma za zadanie utrzymanie odpowiedniej ciepłoty. Są jednak produkty łączone więc bielizna będzie i zatrzymywać ciepło i będzie przepuszczać wiatr więc dopiero kolejna warstwa zabezpiecza przed wiatrem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc tak, zakupiłem brubeck dry ku mojemu zdziwieniu po powrocie z trasy i rozebraniu zauważyłem że koszulka jest sucha a ja jestem mokry, a to chyba miało działać tak że ja jestem suchy a koszulka mokra. Wcześniej pod długi rękaw używałem koszulek rowerowych na lato i tak właśnie było. O co tu chodzi??brubeck_bielizna_dry_komplet_foto_new_09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie o to chodzi, żeby koszulka była sucha, zwłaszcza od wewnątrz. A ciało tak jak pisał Pixon, po wysiłku i wejściu do pomieszczenia poci się mocno. Czyli koszulka dobrze spełniła swoją rolę bo odprowadziła pot na zewnątrz pozostając sucha. Jak dla mnie najważniejsze w tych ciuchach jest to, żeby nie czuć się mokrym podczas wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...