Skocz do zawartości

[rower] opinie Silverback Slade 3 2014


lakatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Jak w temacie dostałem ofertę zakupu nowego roweru model  Slade 3 firmy Silverback w cenie 2050zł. 

Chciałbym prosić znawców tematu w ocenie osprzętu tego modelu oraz ewentualnie ramy. 

Podaję link do bezpośredniej specyfikacji roweru: http://www.silverbacklab.com/bike/mountain/silverback-slade-3/

Rower będzie używany do jazdy po ścieżkach rowerowych jakiś górkach dużo również po asfalcie

Mam 183 cm wzrostu waże 103 kg :) przekrok u mnie wynosi jakies 82-83 cm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd roweru dość konserwatywny na tle tych ciekawych konstrukcji giant ghost i innych niemniej osprzęt wydaje mi się ok niemniej nie jestem na bieżąco nie wiem co jest warte zakupu. Nie chce przepłacać za jedynie ładne malowanie wolę dobry osprzęt i dobrą ergonomię. Niemniej nie chciałbym by był to produkt nietrwały pod kątem trwałości ramy...

Ze sklepu dostałem propozycję zakupu również modeli wyższych tj. SLADE 2 za 2890 oraz SLADE 3. za 3800 zł. 

Zakup roweru z kołem 27,5 wydaje mi sie dobnrym kompromisem pomiedzy 26 a 29 choć może bezkompromisowe podejście do tematu i zakup 29 byłby równie udany tym bardziej, że na allegro stoi model SILVERBACK SOLA 3 za 2333zł z chyba dobrym osprzętem przynajmniej według forumowiczów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn slade 1 za 3800 wcale nie jest dobra okazja ? Odnosnieslade 3 to qrcze jutro potwierdze fakt taperowania bad ttez nie tej glowki ...

Jatamm celuje w rower do 2500 max lepszego i tak nie wykorzystam prYnajmniej na razie ...wole poki co nie inwestowac duzych kwot :)

Gdybu acid cuba byl blizej tej kwoty zdecydowalbym sie na niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slade 3 nie ma taperowanej główki, jest to napisane "jak wół" na stronie z rowerem ... a rower z kołem 27,5" bez taperowanej to wtopa.

 

  • FRAME: 27.5” Trail, SB Formed, 6061 Aluminium, 1⅛” headtube, 135mm QR Dropouts, fender and Rack mounts and Replaceable Alloy hanger

     

     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej, gdzie masz rower z takimi plusikami - najedź i przeczytaj. Chwalą się główką taperowaną. 

 

W innych modelach a nie tym konkretnym. Przecież to całkiem inny model a konkretnie 1-ka. Nic też dziwnego, że tak jest. Wielu producentów do niższej klasy nie wsadza główki taper.

 

@lakatus wszystko już wiesz a co tam wybierzesz to już Twoja sprawa. Nie jednego już tu ostrzegaliśmy przed kupą w postaci "starej" sterówki i zawsze było na naszym. Potem jest rozpaczliwe szukanie adapterów pod odpowiedni wideł a tu lipa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej, gdzie masz rower z takimi plusikami - najedź i przeczytaj. Chwalą się główką taperowaną. 

W opisie tego modelu nie ma nic o taperowanej sterówce, nie siej zamętu, rower nie ma taperowanej główki.

Wystarczy powiększyć grafikę i widać że główka nie jest taperowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem: "SILVERBACK SLADE 3 PERFORMANCE". Naucz się korzystać z przeglądarki. Podpowiem: nad galerią!
I nie twierdzę, że ma. Czytam po porstu to co jest napisane w miejscu, które wskazałem.

Na innej stronie przeczytałem, że taperowane główki mają faktycznie modele 1 i 2. A więc zamęt wprowadza firma na swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie pomyśl choć przez chwilę. Te plusiki są przy każdej z propozycji 1/2/3 na tym samym sprzęcie więc odnoszą się do faktu, że producent oferuje modele z taperem. Popatrz na model Sola gdzie jest to HT a "plusik" dotyczy między innymi widełek przy damperze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cicho juz Panowie nie ma sensu sie sprzeczac faktycznie niejednoznacznosc zrobnil producent ktory po otwarciu  stromny ze specyfikacja tego konkretnego modelu tj 3 daje jakies foto z plusikami i info o taperowaniu glowki... tak czy owak nie planuje kupowac czegos co tej taperowanej platformy  nie bedzie posiadac :) Nie up[ieram sie i nie koloryzuje tego co widze i nie bede plakal bo nie kupie jesli TH nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu rynku faktycznie nie ma dużej alternatywy dla tej Soli osprzęt ok rama czytajać fora nie powinna być problemowa tzn. nie ma problemów wytrzymałościowych ...nikt z konkurentów nie daje tyle za taka kwotę ...Jeszcze jest jeedn rower w świat roweró Kross Level  B6.. za 2500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...