Skocz do zawartości

[skrzywiony amortyzator] Manitou Marvel TS Air


empty90

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

miałem przedwczoraj niezaplanowanego-nieudanego front flipa na zjeździe i rower mógł trochę oberwać. Dzisiaj podczas jazdy wyczułem jakby gorszą zwrotność więc postanowiłem sprawdzić pracę amortyzatora bo na oko żadnej krzywizny się nie dopatrzyłem. Na zdjęciach widać jakby nie równą pracę amortyzatora (przed kraksą tego nie sprawdzałem więc nie wiem czy nie było tak samo):

 

1cbd600412c33c3agen.jpg

 

38563b1fe05c2cfegen.jpg

 

Wygląda na 2mm różnicy. Z czym może być problem?

 

PS: W czasie normalnej jazdy po równym asfalcie nie czuć żadnej różnicy w sterowaniu, bez trzymania rąk na kierownicy również jedzie równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobnym jest to, że amortyzator skrzywił się w bok po front flipie. Musiałbyś wtedy uderzyć bokiem w przeszkodę. poza tym żeby golenie nierówno wystawały to musiałaby być przekoszona korona aby golenie mogły się tam zmieścić. Co najwyżej uszczelka mogła się osunąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower leciał w raczej nie kontrolowany sposób i kontakt z ziemią mógł być różny. Uszczelki wyglądają na osadzone równo, od korony do zacisków również wychodzi 2mm różnicy. Jeszcze zmierzyłem odległość od obręczy do widelca i również około 2mm różnicy (koło proste, osadzone równo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz krzywe dolne golenie to koło nie będzie symetrycznie w nich siedziało (pod warunkiem ze jest prawidłowo zaplecione) ...

 

Druga sprawa jak już masz taką zrypaną metodę pomiaru to użyj 2 tych samych opasek ... jedna z nich jest grubsza to i wyżej ją podbiło na "zatrzasku" ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby skrzywić koronę ze sterówką to trzeba zaliczyć potężnego dzwona.

Nie wydaje mi się, żeby po takiej glebie coś się stało z widelcem. W Szklarskiej zaliczyłem rów przy 60km/h, który to nagle się skończył. Efekt - skrzywiona sterówką i korona w Epiconie.

 

Jak dla mnie to zdemontuj widelec, dokładnie obejrzyj sterówkę, koronę, ogólnie w całości go dokładnie pooglądaj. Zdejmij dolne lagi i pomierz wtedy czy różnica w odległości między lagami jest stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...