Skocz do zawartości

[2333 zł]Rower 29er MTB Silverback Sola 3


Rekomendowane odpowiedzi

Średnio u mnie z dostępnością chwilowo do takich rowerów, sąsiad ma Krossa Level A2 bodajże z ramą 18'5, pójdę chyba pomierzyć. W moim starym Treku długość rury podsiodłowej to 52 cm, tutaj jest to 45 cm, z tym, że mój stary Trek to kolos, którego kupiłem nie będąc w temacie + "jeszcze wyrośniesz" ;-)

Martwi mnie tylko długość górnej rury, w Treku jest to 600 mm, tutaj 605 mm, z czego w Treku zawsze irytowało mnie, że jest za długi, a ja muszę przyjmować niewygodną pozycję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio u mnie z dostępnością chwilowo do takich rowerów, sąsiad ma Krossa Level A2 bodajże z ramą 18'5, pójdę chyba pomierzyć. W moim starym Treku długość rury podsiodłowej to 52 cm, tutaj jest to 45 cm, z tym, że mój stary Trek to kolos, którego kupiłem nie będąc w temacie + "jeszcze wyrośniesz" ;-)

 

Martwi mnie tylko długość górnej rury, w Treku jest to 600 mm, tutaj 605 mm, z czego w Treku zawsze irytowało mnie, że jest za długi, a ja muszę przyjmować niewygodną pozycję. 

Żeby porównać pozycję na tych rowerach trzeba by znać w obydwu wysokość kierownicy względem osi suportu, szerokość kierownicy, długość mostka ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu przyglądam się rowerkowi który jest przdmiotem tej że dyskusji i właściwie

decyzja zapadła. Jednak wczraj będąc w podrózy wstąpiłem do przydrożnego sklepu sportowego

gdzie stał sobie SCOTT Aspekt 910 w zaporowej jak dla mnie cenie 3999 PLN. 

Po krótkiej rozmowie ze sprzedawcą zaproponował mi iż jest gotów sprzedać ten rower za kwotę 2800.

Niby fajnie ale jest to i tak więcej niż planowałem wydać ale może warto dołożyć?

Bardzo proszę jeżeli miał ktoś możliwość spróbować i porównać tego SCOTTA w stosunku do SILVERBACKA SOLA 3

o swoje spostrzeżenia i ewentualne sugestie.

Niestety z rowerami MTB mam mierne doświadcznia gdyż na co dzień poruszm się dość leciwą bo ponad dwudziestoletnią 

szosówką z tąd też moje zapytanie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no scocik fajnie sie prezentuje i osprzetowo lepiej wypada, choc wydaje mi sie ze silverback ma lepszy amor. na korzysc silverbacka przemawia tez głowka tapered i cena w tym przypadku nizsza o 467 zł. To jest tak, jezeli jestes amatorem i nie startujesz w maratonach itp i wiesz ze kupisz rower po to by jezdzil( pojezdzisz na nim z 10-15 lat i jak sie cos rozdupcy tak ze juz amen to znow za te 10 czy 15 lat kupisz nowy rower) i ze nie bedziesz do niego dokładal ani złotówki, bo nie po to placisz gruba kase zeby go jeszcze ulepszac, badz poprostu nie masz takich wymagan i potrzeb to bierz Scotta.

Natomiast jezeli wiesz ze bedziesz chcial cos kiedys zmienic, na jakis lepszy amor itp i planujesz jakies modyfikacje to bierz silverbacka, bo ma wieksze pole manewru przy modyfikacjach. No chyba ze tez nie planujesz w nim nic zmieniac, bo nie masz takiej potrzeby i tak jak pisalem nie scigasz sie a chcesz miec 467 zł w kieszeni to bierz silverbacka.

Reasumujac,jezeli rower ma sluzyc do rekreacji na dlugie lata, bez modyfikacji i stac Cie na to zeby dolozyc prawie 500 zł wez Scotta.

Jezeli rower ma sluzyc do rekreacji i chcesz miec 5 stówek w kieszeni i rower na dosc dobrym osprzecie( bo jest bardzo dorby osprzet tam )i nie ma dla Ciebie wiekszej róznicy czy SLX lub XT bierz silverbacka.

 

mam nadzieje ze cos zrozumiesz z tego tekstu bo ja sam niezle sie w nim zagmatwałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech za 10-15 lat to pewnie znowu trókołowiec :(

 

Dziekuję za szybka odpowiedź.

 

Na pweno modernizował nic nie będę lubię jeżdzic, podróżować na dwóch kółkach

ale nie jest to tak że jest to moja pasja która pochłania mnie całkowicie a już na pewno

żadne maratony nie wchodzą w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to tak jak ja mialem dylemat. Dolozyc 500zl do r-line 3.0 czy silver.

 

Moglem dolozyc te 500 i kupic tego roneta, ale z drugiej strony na dzien dzisiejszy mam innych wydatkow troche, za te 500 kupie czy to lampki.buty.klucze.smary itd itd a na tyle ile planuje jezdzic wystarczy mi to...moze jak sie troche wytrenuje wystartuje w jakims wyscigu, ale na chwile obecna rekreacja i ruszyc dupsko.

 

Zawsze jak cos sie sypnie po roku czy 2ch, moge sobie zmodernizowac cos.

 

500zl niby nie malo niby nie duzo ;) ale masz rower blizej 2000tys a nie 3000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pweno modernizował nic nie będę lubię jeżdzic, podróżować na dwóch kółkach

ale nie jest to tak że jest to moja pasja która pochłania mnie całkowicie a już na pewno

żadne maratony nie wchodzą w rachubę.

Jesli kupujesz 29er to pewnie z myslą aby poszaleć sobie troszkę w terenie, jesli tak to dobry wybór. Do amatorskiej jazdy wystarczyłby Ci jeden jak i drugi, możesz nie odczuć róźnicy między napędami obydwu rowerów, sztywności taperowanej główki, lecz pracę amortyzatora Twoje dłonie na pewno będą odczuwać - oczywiście biorąc na uwadze że będziesz jeździł w terenie. Na plus dla silverbacka jest lepszy amortyzator i ja bym na to postawił gdyz jest to jedna z drozszych (większości najdroższych) części roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja pięć stówek drogą nie chodzi i nigdy nie wiadomo kiedy się może bardziej przydać.

Trochę mi sprzedawca z tego sklepu namieszał w głowie tym bądź co bądź sporym rabatem na tego SCOTTA.

Chciałem sie więc upewnić i rozwiać swoje wątpliwości czy aby na pewno będzie to dobra decyzja.

Dzęki Wam wróciłem do pierwotnego wyboru  który to aż do wczoraj wydawał mi się być tym opymalnym i rozsądnym zarazem.

Wielkie dzięki za podpowiedzi i poświęcony czas.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy mógłby podać wartość przekroku w ramach 18 i 20?

Mam 182cm i 83cm długość wewn. nogi i raczej skłaniam się ku 18 ze sztyca 400, niż większej ramie, chyba że w 20 przekrok byłby dla mnie ok. Napisałem zapytanie do sprzedającego w temacie, ale odpowiedzi na razie brak. Teraz lekki OT, czy nie uważacie, że w modelu Sola 2 za 3500, RS Recon z goleniami gornymi bez anody, to już lekka przesada? To już chyba lepiej od takiego Recona wypada Epicon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ta noga 83 cm ? coś mało ..... żeby dokładnie zmierzyć nogę trzeba książkę/linijkę docisnąć do krocza ... co do amora, faktycznie Epicon nie wypada gorzej ...

 

Co do ramy Sola rozm. L to jednak wielki (długi) rower z dużym rozstawem kół, zdecydowanie nie powinieneś się w niego pakować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...