Skocz do zawartości

[2333 zł]Rower 29er MTB Silverback Sola 3


Rekomendowane odpowiedzi

Hałas to jedno, ale ewidentnie czuć na pedałach że coś tam się ''mieli''. Da się wyczuć dosłownie każdy ząbek na trybach, a tak dokładnie to chyba kulkę na bieżni, bo wina łańcuch to na bank nie jest. Nie jest to jakieś mocne że Ci korbe zatrzymuje, ale czuć. Odgłosy sa raczej takie inne niż taki typowy blaszany jak z łańcucha przy zmianie przełożeń, są bardziej głuche i kojarzą się z mieleniem, i nie jest to szum tylko cykliczne ale też przypadkowe tyk tyk tyk....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zawiozę rower do serwisu i zobaczę co mi tam mądrego powiedzą, jak w 100zł się zmieszczę to ogarnę to na miejscu, jak więcej to zobaczę jak to rozegram, najgorsze że wcześniej nie miałem czasu pojeździć a teraz jest fajna pogoda i czas, a tu rower odmawia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, zawiozę rower do serwisu i zobaczę co mi tam mądrego powiedzą, jak w 100zł się zmieszczę to ogarnę to na miejscu, jak więcej to zobaczę jak to rozegram, najgorsze że wcześniej nie miałem czasu pojeździć a teraz jest fajna pogoda i czas, a tu rower odmawia... 

No fakt, żal taką pogodę zmarnować  :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby to byla ######a, ale daj znak, jak potoczy sie sytuacja.

 Sytuacja potoczy się tak że zawiozę rower do wioskowego magika i jak mi powie mniej niż 100zł to robi na miejscu, a jak wyskoczy z jakąś dziwną ceną to będe interweniował u gwaranta, jeszcze żebym miał gwarancje że to zrobią w 3-4 dni to bym się nie pierniczył tylko go wysał do sklepu, ale znając życie dostane go po dwóch tygodniach dalej z defektem i jeszcze z rachunkiem na 200zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Masz rację, zawiozę rower do serwisu i zobaczę co mi tam mądrego powiedzą, jak w 100zł się zmieszczę to ogarnę to na miejscu, jak więcej to zobaczę jak to rozegram, najgorsze że wcześniej nie miałem czasu pojeździć a teraz jest fajna pogoda i czas, a tu rower odmawia...

Kolego, jako zdaje się, mechanik samochodowy, posiadasz pewnie porządne narzędzia i podstawy techniczne. Jeśli posiadasz klucz z wielowypustem do odkręcenia kasety/tarczy CL, to do serwisu piasty będziesz potrzebował jeszcze płaskich kluczy i ampula 10mm. Serwis nie jest skomplikowany: https://www.youtube.com/watch?v=3tfohOsS2Ds Jeśli winny okaże się być bębenek, nie warto go nawet rozkręcać: http://allegro.pl/bebenek-shimano-8-9rz-fh-rm30-rm60-rm65-y3ce98040-i4637299607.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sytuacja potoczy się tak że zawiozę rower do wioskowego magika i jak mi powie mniej niż 100zł to robi na miejscu, a jak wyskoczy z jakąś dziwną ceną to będe interweniował u gwaranta, jeszcze żebym miał gwarancje że to zrobią w 3-4 dni to bym się nie pierniczył tylko go wysał do sklepu, ale znając życie dostane go po dwóch tygodniach dalej z defektem i jeszcze z rachunkiem na 200zł...

Jak dla mnie, to robocizna z ewentualnymi częściami za cholerę nie powinna przekroczyć 100 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No właśnie jako że jestem mechanik samochodowy i nie posiadam odpowiednich narzędzi, więc nie podejmuje się naprawy... i nie zrozum mnie źle, po prostu każdy ma swoje kompetencje, ja nie robie blachary a mój kolega blacharz nie robi mechaniki, a rower oddaje do serwisu rowerowego, po co mam się uczyć na własnych błędach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby to byla mala awaria, ale daj znak, jak potoczy sie sytuacja...

 

moze kolega seluch coś poradzi, podpowie

Na pewno dam znać i na pewno to jakaś pierdoła i jak kol. Rulez pisał 100 będzie ok. Pisałem tu o tym bo chodzi o konkretny model roweru i warto to trzymać   w jednym temacie, może któryś z użytkowników będzie miał ten sam problem? a może będzie to reguła w tej partii rowerów lub w tej konfiguracji? i miałem nadzieje że ktoś już z forum miał takie objawy i mi odpowie to jest To czy To.

Oczywiscie wielkie dzięki wszystkim bez wyjątku  za udział w dyskusji... na pewno mnie trochę uspokoiliście...

Pozdrawiam...

Dzięki za info i fatyge, przyda się do negocjacji w serwisie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje raczej nie, bardziej jak kamienie zamiast kulek w łożyskach, raczej nie ma to wysokiej częstotliwości ani tym bardziej rezonansu, to są ewidentnie pojedyńcze stuki, ale na jedną kadencję jest ich kilkanaście i natężenie wzrasta wraz z naciskiem na korby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...