Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] Problem z Rock Shox xc32 29" solo air.


karol24041998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około tygodniowej przerwie postanowiłem pojeździć na rowerze. W tym czasie rower stał w garażu. Kiedy podszedłem zobaczyłem, że pewnien lement wyleciał( widać na obrazku, jakby "wysunął, wyszedł" z tej rury). Amortyzator zachowywał się jakby nie było w nim powietrza. Włożyłem go do środka, napompowałem amortyzator i działa, ale nie wiem czy można tak jeździć, czy nie wypadnie znowu. Cz to co zrobiłem wytarczy? Dodam, że na początku amor był napompowany do ok. 140-150 psi. Z góry dziękuję za odpowiedź! 

post-174279-0-08347200-1409999961_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Amortyzator musi iść na serwis. Powodem wyskoczenia uszczelki jest nieszczelność sprężyny powietrznej, powietrze dostaje sie do goleni i wypycha uszczelkę.

 

Jeszcze kilka tematów z problemami nowego soloair i zacznę uważać że to był strzał w kolano, i to z shotguna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja strzelam powyzej szyi.....

A przy okazji... wystarczy, ze uszczelka kurzowa byla skladana w widelcu nieskompresowanym, badz tlusta i wystrzeli. Jak wyleci jeszcze raz. Podciagnac do gory, wytrzec gniazdo, spuscic powietrze, scisnac widel do konca, wcisnac uszczelke, napompowac i tyle. Jezeli ponownie wyleci, to zrobic jak pisal moj wielki poprzednik, ktory lubi mnie uzywac /bez glupich skojarzen../

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

W tym czasie rower stał w garażu. Kiedy podszedłem zobaczyłem, że pewnien lement wyleciał

 

 

A przy okazji... wystarczy, ze uszczelka kurzowa była skladana w widelcu nieskompresowanym, badz tlusta i wystrzeli.

No samo z siebie od stania w garażu ... podczas jazdy, bym sie zgodził.

 

 

 

Ja strzelam powyzej szyi.....

akurat nie ciebie miałem na myśli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Samo włożenie teraz nie wiele pomoże, bo w goleni jest powietrze którego być nie powinno. trzeba by było spuścić powietrze z widelca i dopiero nabić uszczelkę. jednak skoro wyskoczyła sama z siebie jest duże prawdopodobieństwo że zrobi to ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...