Skocz do zawartości

[błotniki i oświetlenie] jakie dobrać do roweru typu cross?


pankracy1991

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Kupiłem Lzaro Senatore V3 Cross  http://allegro.pl/nastepca-king-of-the-road-lazaro-senatore-v3-cross-i4555520002.html  ale chce do niego dokupić błotkini (plastikowe) i jakieś oświetlenie (teraz wszedzie są ledowe na baterie) i moje pytanie jest takie:

 

1. Błotniki są pod rozmiar koła ? bo mam stary blotnik z 26 calowego MTB gdzie wydawal sie długi na 28 cali wydaje sie krótki. Są różne rozmiary błotników czy uniwersalne? Jakie polecacie? Obecnie w starym mtb mialem takie cos <<załącznik>>

 

2. Jakie oświetlenie polecacie? czym się kierować? Sadze ze jak ledy to mało pobierają prądu więc na bateriach da się jakis czas pojeździć. Chodzi mi generalnie o lampke przednia zeby dawała jakąs wiekszą poswiate a tylna wystarczy ze bedzie widoczna dla innych.

 

post-177973-0-03667000-1409914475_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, są ledy i ledy, ja mam taką co 3A w diodę wciąga a obudowa po 10 minutach parzy. 

 

Na tył POLECAM serdecznie dwa produkty Mactronica:

 

jeśli masz kasę, to

http://www.hurt.com.pl/tylna-diodowa-lampa-rowerowa-mactronic-wall-e-bpm-2sl,p6761.html

 

a jeśli chcesz oszczędzić to bardzo dobra relacja cena/jakość ma ta:

http://www.hurt.com.pl/diodowa-tylna-lampa-rowerowa-mactronic-fe-5tl,p9015.html

 

Mam obydwie i różnica w ilości światła jest oczywista, ale ta za 13pln świeci wystarczająco.

 

 

 

Z kolei na przód... ile chcesz wydać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenia to dużych wymagań nie mam bo przeważnie w połowie trasy łapie mnie zmrok a po nocach za bardzo nie jeżdzę. Chodzi o to żeby z tyłu mnie samochód widział przynajmniej z 300m a z przodu żeby oświetlało mi z 5 metów chyba ze i dalej sie da. W kasie myślę, że nie ma co przepłacac do 50 zł. Byłem dzis w rowerowym i zestaw przednia i tylna jakiejs firmy galaxy proponowala mi za 28 zł. W przednia wchodz 4 baterie do tylnej 2. Na allegro znalazłem samą przednia za 21.

http://allegro.pl/lampka-przednia-galaxy-led-5-diod-srebrna-jy-808-i4573937301.html

 

A błotników w rozmiarze 28 cali nie bylo, same 24-26 w cenach 24-29 zł ale zajechałem do sklepu budowlanego i tam mieli błotniki po 15 zł takie same jak w rowerowym ale tez nie bylo 28 calowych. troche lipa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki masz zamiar założyć na stałe, czy też mają być łatwo demontowalne przy słonecznej prognozie przed tygodniowym wyjazdem ? :)

Jeśli wariant 1. to np plastikowe orion 28 x 53  (średnica w tym wariancie MUSI pasować do średnicy kół , 53 to szerokość w mm a bywają też węższe)  powinieneś mieć wszystkie otwory montażowe do drutów napinających, a jeśli nawet nie ma wszystkich - problem dotyczy przodu - to są na ich montaż metody opisane na forum.

Osobiście do wariantu 2. nie mam przekonania - nie lubię jak mi się coś nadmiernie kolebie :) -  ale są na forum ich zwolennicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie rowerowym byłem i powiedziała mi że maja 28" metalowe i jakieś winylowe :D ja nie chce takich metali, dla mnie brzydko to wygląda jeszcze trzeba w widełki wkręcac te druty trzymające.Plastik jest spoko, czarny ładnie wyglada zamontowac raz a dobrze i można jeździć. W tym crossie mam dośc cienkie opony ale to nic jak błotnik będzie szerszy. Póki co z tyłu założyłem z 26 cali i ładnie zasłania opone tylko ze nie ten rozmiar i musze kupic nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mam stary blotnik z 26 calowego MTB

Przymierzałeś, czy koło się mieści?

 

Długość błotnika, to kwestia jak dobrze ma chronić, im więcej koła obejmie, tym mniejsze szanse na ochlapanie.

Rozmiary są różne i można wyróżnić:

-długość - kwestia potrzeb i gustu

-szerokość - trzeba przekroczyć szerokość opony, żeby był sens

-rozmiar koła (im mniejsze, tym mocniej zakrzywiony) - czasem daje się nagiąć i 26" wejdzie na 28" lub odwrotnie

 

Odnośnie przedniej lampki, to ciężko mi określić, co uważasz za wystarczające oświetlenie. Przedstawiona przez Cibie coś oświetli, choć w moim przekonaniu to lampka pozycyjna.

Jeżeli możesz wydać więcej, to proponowałbym (też bez wypasu w moim odczuciu):

Sigma Roadster - 60zł

Trelock LS350 - 65zł

Sigma Lighster - 90zł

http://www.rowerystylowe.pl/p-4446/lampka-rowerowa-union-un-170-usb-30-lux 80-100zł w zależności od pojemności akumulatora (niestety nie znam kompletnie rozkładu światła)

Trelock LS750 - 130zł

 

Najlepiej w miarę możliwości prosić w sklepie o prezentację jak świeci (o ile mają ciemny kąt), bo być może wystarczy coś słabszego i tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lampek, to polecę te z Lidla. Jedni je chwalą, drudzy nienawidzą. Ja zaliczam się do tych pierwszych ;) Na moje potrzeby wystarcza. Po przeczytaniu Twoich wymagań wnioskuję, że też wystarczą. No i mają 3 lata gwarancji.
W Lidlu będą od 08.09.

http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=20625

Myślę, że warto przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik wymiany baterii i zintegrowane gniazdko do ładowania akumulatora -  jak mam to rozumieć? że wypina się część z bateriami i się je ładuję? nie ma info czy sa baretie w zestawie ? Jakby była możliwośc ładowania to biore je ;D Tylko nic nie jest napisane czy przednia lampa jest LED a z fot nie moge tego wywnioskować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim rzucie:

Wskaźnik wymiany baterii jest, ale tylko w tylnej. Zintegrowane gniazdko do ładowania akumulatora- w dolnej części lampki jest, ale brak kabla w zestawie. Na moje oko jest to gniazdko ze starych nokii, ale mogę się mylić. Akumulatora nie ma w zestawie, są baterie 4x AA do przedniej lampki i 2xAAA na tył. Przednia lampka u mnie jest na diodzie LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak baterie tansze niz akumulator ale przynajemniej są ;D skoro z przodu jest led i z tyłu też to można by je kupić...a takie pytanie czy w każdych innych lampkach mozna zastosowac własne baterie akumulatorki ? to chyba zaden problem ? Bo szczerze wolałbym sobie naładować i włożyć niż latac i kupowac baterie. i np jak długo na baterii wytrzymuja takie lampki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się prezentuje stary błotnik z koła 26 calowego na kołach 28 calowych.  http://zapodaj.net/fac1fad20301e.jpg.html

Wg mnie błotnik jest za krótki jak od dołu tak jak od końca. Co wy na to? a może 26 w zupełności wystarczy ? tylko czy przedni bylby ok?

Od dołu za wiele nie zmienisz, można dojść do dolnych rurek, różnica niewielka.

Z tyłu wygląda kuso, ale najlepiej sprawdzić na ile chronią. Z doświadczenia wiem, że takie błotniki lubią się bujać i idealnie nigdy nie osłonią.

 

Masz to przymierz. Z doświadczenia wiem, że tego typu błotniki i tak nie chronią zbyt dobrze poniżej kolana. Buty i łydki będą mokre.

Jeżeli szukasz maksymalnej ochrony, to tylko pełne błotniki na drutach, a z przodu jeszcze chlapacz. Zestaw prawie idealny, bo 100% osłony nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na starym rowerze mialem ten plastikowy na tyl i bardzo dobrze się spisywal. To ze z czasem może złapać luzu i się chwiać atto nic zawsze można dokecic. Chodzi o to żebym przy jezdziw np qw bwdzcz czy po deszczu nie miał brudnych pleców. Z tego co szukałem to wszystkie na tyl są na ten chwyt do rurki nad mocowanoem przerzutki, ale są takie calkiem płaskie do domu co dobrze okrywają i chyba takie trzeba kupić. A pelne blotniki na drutach jakos mi się nie widza, rower juz by się nie prezentował tak agresywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogólności woda i błoto wylatują stycznie do koła w kierunku obrotu, więc kusy dół to ewentualnie mokre buty.

Od dołu najwięcej leci z przedniego.

 

Jeżeli możesz sobie pozwolić na ubłocenie, to zrób test tego co masz. Będziesz wiedział czy wystarczą, a jak nie to ile im brakuje do preferowanej ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oba uszkodzenia wynikają z ich jakości o jestem pewien, że każde są takie same. W przedniej od drgań elektronika się rozleciała (miałem tak do tej pory w lampkach z tesco) a w tylnej odpadła pokrywka.

 

Jak bym miał coś taniego polecić. To ultrafire 250lmn za 30zł z uchwytem z aliexpress i do tego podróbka walle. 45 zł i zestaw miażdży lampki z lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...