Skocz do zawartości

[ tylna piasta] nexus 7 rdza


woytek68

Rekomendowane odpowiedzi

NIe wiem ile czasu nie był serwisowany ,kupiłem ten rower od handlarza na allegro , po rozebraniu przeżyłem szok , wszystko pordzewiałe , błoto itp , trudno było nazwać to smarem.

Umyłem , nasmarowałem , dziś złozyłem to do kupy. Martwią mnie dwie rzeczy,

Słabo odbija piasta po zmianie bigów np z 5 na 1 .- jaka może być tego przyczyna może ktoś wie ?

Nie  mogę doszukać się 7 biegu - prosze o poradę .

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dziękuję za zainteresowanie i cenne uwagi:)

Jutro zamierzam ponownie rozebrać, wyczyścić i naoliwić piastę według instrukcji.

Mam w związku z tym pytanie dotyczące takiej małej zębatki składającej się z dwóch części , tu proszę link   : http://jaco777.ayz.pl/shimano/slides/shimano_005.html

Jedna część zębatki ta mniejsza jest ruchoma druga większa- nie. Którą stroną włożyć zębatkę przy składaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dzięki za wszelką pomoc , piastę umyłem nasmarowałem naoliwiłem . Złożyłem według instrukcji . Problem polega na tym iż po założeniu mechanizmu zmiany biegów nie mogę założyć linki , mechanizm stoi. Co może być tego przyczyną . Proszę o pilną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm który założyłem nie można nim poruszać w żadną stronę . Dlatego nie mogę założyć ,linki . Będę ściągał koło sam już nie wiem może źle założyłem ten przyrząd do zmiany biegów:(  Piastę na pewno dobrze złożyłem . Dziękuję za każdą sugestię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mechanizmem sobie poradziłem . wszystko ładnie chodzi , martwi mnie jednak to że dobrze mi biegi nie odbijaja od 3 do 7 jest ok , ale jak wrzucę niższy bieg to linka jest luźna i aż z pancerza wychodzi przy manetce. Może jakaś sugestia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu masz manetkę schrzanioną? Spróbuj z inną.

 

Może linki w pancerzu błotem zaklejone? Zalej pancerz od góry hojnie oliwką teflonową. Właściwie to to możesz zrobić najpierw, a nie od razu kombinować z manetkami. Możesz też zmienić pancerz i linkę w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odłączyłeś tę linkę od manetki, to spróbuj robić to co manetka, tj. naciągać samą linkę, ale tak, żeby się pancerz nie ruszał. Możliwe, że w środku siedzi kupa błota i piachu (wtedy będą opory, a po naciągnięciu linka nie całkiem wróci na swoje miejsce).

 

Możesz też wetknąć 2mm ampulę do dziurki w selektorze/wybieraku/tym pierścieniu, który się obraca przy zmianie biegówPoobracaj go wte i wewte do oporu i staraj się wyczuć, czy równo chodzi. Zapewne będzie OK, ale spróbować nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...