Skocz do zawartości

[3000-4000zł] MTB 29, sztywny widelec


Rekomendowane odpowiedzi

W cenie 3000-4000zł można znaleźć na allegro używane Trek Superfly w podobnej specyfikacji (lepsza rama) albo nawet stalowe i sztywne rowery Kona. Według mnie, roweru z linku nie warto brać. Jak nowy to i owszem, ale nie używka.

 

Nie ma opcji, żeby ten rower się zmieścił w 10kg wagi ze sztywnym amortyzatorem. Moja Cobia na sztywno będzie mieć 11,5-12kg a zrobiłem już co mogłem nie dodając karbonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, pisałeś - "szukam 29, sztywny widelec 10 kg"

co do wagi 11,2 tego konkretnego, to trudno powiedzieć (nie znam wagi tej ramy), ale możliwe - tym bardziej, jeśli bez pedałów liczona (prawdopodobnie). Jeśli Ci bardzo zależy  a tej wiedzy, to wyślij zapytanie o wagę do czeskiego sklepu, powinni podać

niemniej cena nie powala, chyba, ze już negocjowałeś znacząco

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to zobacz 
rama plus widelec sztywny plus stery z chin 450 dolarów okolo 1500 pln  i 2000 gramów , rama 1350, widelec ponad 500 stery ponad 120. 

 

Kola ile kosztuja ? za 500 nie kupi. pewnie tez kolo 1000 pln używane

to daje 2500

 

 

opony 300

naped czyli lanuch kaseta i przod z korba z 1000 lekko a pewnie 1200

kolejne 1500

to daje 4000 a reszta ?

 

mysle ze jak bym skladał takim systemem  to wydałbym 6000 pln a nie chce tyle teraz wydac 

 

a w przypadku tego bika mam 2500 plus widelec z 300 i mozna jezdzic  z 11 kg 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogo, cholera, namieszaliscie mi panowie za ile sie oplaca kupic tego 4evera bez amora? wole kupic cos gotowego i miec spokoj 


czy ktos jest w stanie sprawdzic ile ten rower z 2013 roku wazył seryjne ? bo koles mowił ze przeprowadził kilka lekkich modyfikacji i rower wazy 11.2 kg z amorem ( amor wazy 1800-1900 ;o ) wiec jak by to byla prawda to bym kupiłwidelec z chin za trche ponad 300 pln i by było kolo 10,2 kg albo troche ponad, nic wiecej mi na razie nie trzeba i by to wynioslo 3000 pln w sumie

 

kola w tym rowerze waza okolo 1800-1900, jest ok  na moja wage !
kiedys by sie wymienilo rame i zbilo 500-700 gram moze jakies lekkie pierdołki i by moglo byc 9 kg jak bym sie uparł, tylko po co, 

 

ok także prosze jakiegos magika i sprawdzenie wagi seryjnego z 2013 roku

 

to jest ten http://www.4ever.cz/katalog/kolo/modely-2013/horska-29/inexxis-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawie to wyglada, w taki ukladzie postawiłbym na chinski carbon , wtedy juz  bym miał dwa podzespoły których nie warto wymieniac na lepsze i lzejsze

 

naped moglbys  jakos rozpisac? nazwami itp ? 

1x 10 ?  nie lepiej 2x9?

Chiński karbon i te dwa kryteria - to się ZDECYDOWANIE nie równa :)

Atut chińskiego karbonu jest jeden - cena. 

O ryzyku skośnookiego węgla poczytaj, bo to nie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd jest w miarę spoko, nie jest zajechamy. Przerzutka to Sram X9 w czerwieni (bez sprzęgła tak jak mają Type 2).

Według mnie ten rower w obecnej konfiguracji, jak podsumujesz wagę każdej części ważyć będzie 13-13,5kg!!

 

Nie ma absolutnie żadnej możliwości, żeby ze sztywnym amortyzatorem zejść na nim do mniej niż 12kg.

 

Jak docelowo chcesz sztywny i lekki rower, to ta oferta nie jest dla ciebie. Za ciężko, za staro i za drogo.

 

Lekki i niezawodny napęd 1x10 (zakres niewiele węższy od 2x10) wg mnie:

- Przerzutka Shimano Zee FR - 175zł (na allegro jest za 220zł z manetką Saint)

- manetka SLX/ZEE - 80zł

- kaseta Sram PG1030 - 135zł

- używane ramiona korby SLX/Deore + suport (200-250zł)

- łańcuch Campagnolo Veloce C10 - 130zł

- blat narrow-wide od HelloMTB - 99zł

Podsumowując w cenie koło 800 masz kompletny i nowoczesny napęd 1x10. Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze przekonales mnie ; ) jak ten rower jest tak ciezki to nie warto. zamowie z chin widelec i rame oby tylko nie dowalili cla ;(

tylko  2x9 nie bedzie lepiej?, taniej mozna kupic z napedy na 9 nie uważąsz??

dlaczego uwazasz ze lepjej 1x10 lzej ? 

 

a co sadzisz o nowym sprzecie misroshift z chin ? na aliexpress sa oferty, znam osoby co tego uzywaja i juz jezdza 2-3 rok, w maratonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x9 taniej na pewno nie wyjdzie, bo w ogólnym rozrachunku wychodzi to dziś bardzo podobnie. Lżej jest trochę, bo odpada ci zbędna przednia przerzutka, młynek w korbie, linka i możesz wziąć tylną o krótkim wózku. Największy uzysk to prostota napędu, brak myślenia o przekosach. Jedną manetką sterujesz całą aparaturą biegów.

 

Co do zakresu to musisz sam sobie wyliczyć na jakich przelożeniach jeździsz. Weź na start kasetę SRAM 11-36 i przednią zębatkę 34t. Wystarczy to w supełności, żeby się rozpędzić do 45km/h dokręcając i podjechac pod wzniesienia 15 stopniowe. Jak sie okaże, że częściej korzystasz z małych zębatek, to wpakujesz 36z lub 38z na przód. Jak ci bedzie brakło pod górkę biegów, to albo dorzucisz 40z na tył albo zmienisz blat na mniejszy (32z lub 30z).

 

Obecnie mam kasetę przerobioną na 11-40 (11,13,15,19,22,25,28,32,36,40) i blat 36z narrow wide marki HCC i jest idalnie jak dla mnie.

 

Zobacz sam: linkhttp://gears.mtbcrosscountry.com/#29I8I19X28I15I1454

Po zmianie z 3x10 na 1x10 odpadły mi tylko 2 najtwardsze przełożenia i 3 najlżejsze, których i tak nigdy nie używałem, bo jeździłem w 99% na środkowym blacie.

 

Co do rowerów z ChRL:

http://www.forumrowerowe.org/topic/161064-chinskie-podroby-tym-razem-ostrzezenie-dla-potencjalnych-kupujacych/

to wiele wyjaśnia. Są oczywiście osoby, które kupuja te ramy i jeżdżą ... do czasu. Są też osoby, które na maratony zabierają składaki z PRL albo stalowe Waganty i często kasują te z rowerami za kilkanaście tysięcy. To nie rower wygrywa maraton, ale rowerzysta, który ma ogień w nogach i płuca jak miechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec zdecydowalem ze kupie nowa rame peaka albo cos na alu nowe /uzywane

naped 2x10 albo 1x10, mysle ze wolalbym wiekszy zakres przełozen, czesto jezdze po prostych wlasnych w miescie 40-45, krótko :D ale da rade bez problemu , kopyta mam silne ale malo wytrzymale.

 

a co sadzisz o tym microshift?

kola 1500 g 1500 pln ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...