Skocz do zawartości
  • 0

Jakie opony do tego roweru, pomóżcie, bo chcą mnie oskubać ;) (28")


Gość Zuzia

Pytanie

Witam, 

Rozsypał mi się rower, nie wiem dokładnie co się stało, bo kompletnie się na tym nie znam, lecz gość w sklepie powiedział, że trzeba będzie wymienić oponę, i że ze względu na to, że jest to dość rzadki rodzaj, to będzie ona kosztowała 100zł. Pogrzebałam sobie w sieci, i zastanawiam się nad kupnem takowej w internecie, bo wydaje mi się, że cena jest troszeczkę przesadzona.

Z tego co wyczytałam na oponie, to jej rodzaj to: 44-622 (700x42C) c-1338-8

Dalsze info, nie wiem czy się przyda: (50-75 PSI) 3.4-5.1 BAR , x=rims z1000 alloy 622x20 700C

 

Co sądzicie? Znalazłam opony 700x42c i widzę, że są w cenie rzędu 30zł, także czy mogę po prostu je kupić, i zanieść facetowi do sklepu? Btw marzą mi się kolorowe opony (kobiety), ale w tym rozmiarze nie mogę żadnej znaleźć, czy jakiś inny rozmiar również by pasował do tego roweru, np  700 x 40 c?

 

Bede bardzo wdzieczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Z oponami kolorowymi będzie w tym rozmiarze raczej problem. 

Ze względów praktycznych i estetycznych czarna opona wygląda na najmniej brudną nawet jeśli jeździ się przy niekorzystnych warunkach pogodowych.

 

40c również będzie pasować. Będzie pasować także i trochę węższa, np 38c. Do tego dochodzi różne zapatrywanie na rozmiary przez róznych producentów - jedna opna 42c może być węższa lub szersza od innej. Żeby mieć prawie pewność że nowa opona w innym rozmiarze faktycznie jest szersza lub węższa od Twoich musiałabyć wybrać ten sam model - wtedy producent raczej przestrzega różnic rozmiarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stówę to koleś chce za opone czy za całość usługi lub usług? jeśli tyle się ceni za jedną oponę to zabierz rower a nie zanoś mu opon bo zedrze za wymianę (ja bym tak zrobił hehe), znajdź kumatego sąsiada daj na browar i załatwi temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...