Skocz do zawartości

[3000-6000] polskiej produkcji mtb/xc


wadimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich!

 

Potrzebuję roweru górskiego. Dotychczas jeździłem na rowerze trekkingowym, ale od dłuższego czasu przymierzam się właśnie do zakupu górala.

Mam 177 cm, 72 kg , długość nogi 80. Rowerem będę jeżdził głównie po okolicznych terenach, gdzie jest trochę górek, zjazdów i podjazdów - 60% oraz reszta asfalt i prosta droga leśna czy szutrowa.Sporadyczne wypady w góry. W przyszłym roku zamierzam też startować w amatorskich zawodach oraz użytkować rower również w zimę.  Dlatego myślę, o HT z rozmiarem kół 29, chociaż rozważałem 650B.

Ponadto z racji tego, że w codziennych zakupach zwracam uwagę na kraj pochodzenia  i staram się wybierać produkty związane z Polską i  jeżeli produkt polski cenowo i jakościowo wypada podobnie wybieram rodzimy.Dlatego też proszę o polecenie rowerów polskich producentów chyba, że faktycznie cena/jakość będzie wskazywała na rower produkcji zagranicznej.

Rozpiętość cenowa trochę szeroka, z racji tego, że sam nie wiem czy warto dla takiego amatora jak ja, wydawać 6000zł za rower czy lepiej skoncetrować sie na rowerach w okolicy 3000zł, gdyż mogę nie wykorzystać potencjału roweru droższego.

 

Myślałem o krossie level r9, romet RAMBLER 29ER R-line 6.0 i tańszy Northtec Cayon XT.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jednak będę rezygnował z rozmiaru kół 29. Przymierzałem i nie czuję sie komfortowo. Za to miałem możliwość prrzymiarki romet rambler 650b 4.0 i ostatecznie chyba się na niego zdecyduję w rozmiarze ramy 17. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze modele rometu z rocznika 2015 mają się pojawić jeszcze we wrześniu. Jednak produkcja mustanga 2.0 rusza dopiero w październiku, czyli dostępny będzie dopiero przełom października/listopada, jak nie później moim zdaniem. Dokładnej daty nie są w stanie podać . Przynajmniej w dziale sprzedaży. I tu mam dylemat, który powstał za przyczynkiem @rulez by czekać na nowe modele czy brać ramblera 4.0 którego można kupić teraz w dobrej cenie. Czy różnice w osprzęcie nowego mustanga przemawiają na jego korzyść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...