Skocz do zawartości

[opony] Jakie gumy w lekki teren - Yukon FX2?


thomasols

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Posiadam Gianta Yukona FX2. Do tej pory śmigałem na oponkach Kenda Small Block Eight. Byłem z nich bardzo zadowolony bo kilka razy uratowały mi dolną partię pleców. Niestety ostatnio wykończył je szczur w garażu i zmuszony jestem kupić na szybko coś nowego.

Możecie coś szczególnie polecić? Jeżdżę głównie po lasach, czasami dość agresywnie. Ważę niewiele - jakieś 70 kg. 

 

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kendy SBE są dobre na ubity, zwięzły, suchy grunt. Również używam opon na takie warunki, w miarę dobrze się spisuje Maxxis Larsen. Głównie lubię je za niskie opory i dobre hamowanie. Jak mają być jeszcze szybsze to Schwalbe Table Top. Jak mają lepiej trzymać to np. Maxxis Ikon. Saguaro to już wyższe klocki, ale na jesień czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek - dzięki za odpowiedź. 

Co do opon Schwalbe - to mam mały uraz - jeden komplet sam z siebie popękał. Nie wiem czy trafiłem jakieś źle składowane, czy po prostu miałem pecha - ale drugi raz nie chcę się "przejechać".

Chyba pozostanę przy oponach Kendy SBE - faktycznie sprawdzają się na suchej, ubitej nawierzchni - a po takiej głównie jeżdżę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...