Skocz do zawartości

[napęd] Bicie kasety i obręczy.


behemothxx

Rekomendowane odpowiedzi

Oddałem koła do centrowania koledze (zna się na rzeczy), niby wycentrował, u niego wszystko ok zero bicia na obręczy (centrował na obręczach) a u siebie widzę bicie. Jak zaczynam pedałować następnie przestaję i patrzę na kasetę, to widać jak faluje/bije ... Gdy przyłożę palec do obręczy (gdy koło się kręci) to czuję że bije, w niektórych momentach wyraźnie dotyka mojego palca. Szybko zamykacze sprawdzałem, wyglądają na proste ... Co może być przyczyną bo trochę to dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To że kaseta a raczej wolnobieg, choć i kaset czasami też, falują to normalne, wynika to z kiepskich komponentów. a ze koło bije ... jak 1-2mm to bym sie nie przejmował, jak więcej to widać twój kolega nie zna sie na rzeczy tak jak twierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy widziałem a tym bardziej gołym okiem i jeszcze niby. Przecież to wszystko jest do sprawdzenia. Podnosisz koła obracasz, potem do ręki a choćby zapałka i sprawdzasz czy obręcz ma bicie. Jak nie ma o koło kręci się krzywo to wina opony. Szybkozamykacz odpowiada za spięcie koła i tyle. Koło mogło by bić jak by oś nie była ściśnięta zamykaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...