Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Niedawno kupiłem środek do czyszczenia i SMAROWANIA, łańcucha. Wcześniej miałem tylko preparat czyszczący więc był luz. jednak kilka dni temu uzyłem nowego nabytku i wygląda na to, że smar dostał się też do hamulca tarczowego z tyłu. Wkurzyłem się niemiłosiernie na swoją głupotę i brak myślenia. Niestety stało się. Hamulec działa jkby chciał, a nie mógł. Tutaj pytanie do was. Co robić w takiej sytuacji? Czy jak wyjmę koło i wyczyszczę tarczę hamulca hamulca, oraz kocki wewnątrz (bez rozkręcania) przy użyciu rozpuszczalnika, to coś pomoże? Czy jest jakiś inny sposób? Z góry dzięki!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są specjalnie preparaty do czyszczenia tarcz i klocków. Oczywiście najlepiej czyścić tym preparatem jak wszystko jest rozkręcone, ale na szybko można tez popsikać wszystko wytrzeć tarcze i klocki tyle ile możemy szmatą, psiknąć jeszcze raz, sypnąć piachem, kilka razy zahamulcować, wyczyścić szmatą piasek który zostanie i powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Niedawno kupiłem środek do czyszczenia i SMAROWANIA, łańcucha. Wcześniej miałem tylko preparat czyszczący więc był luz. jednak kilka dni temu uzyłem nowego nabytku i wygląda na to, że smar dostał się też do hamulca tarczowego z tyłu. Wkurzyłem się niemiłosiernie na swoją głupotę i brak myślenia. Niestety stało się. Hamulec działa jkby chciał, a nie mógł. Tutaj pytanie do was. Co robić w takiej sytuacji? Czy jak wyjmę koło i wyczyszczę tarczę hamulca hamulca, oraz kocki wewnątrz (bez rozkręcania) przy użyciu rozpuszczalnika, to coś pomoże? Czy jest jakiś inny sposób? Z góry dzięki!

Pozdrawiam

Ale jak wygląda hamowanie? Klocek ślizga się po tarczy i nie staje? Jak tak to wystarczy zewnętrzne elementy odtłuścić np. benzyną ekstrakcyjną i wytrzeć na sucho. Jeżeli problem nie jest typu ślizgowego to raczej bez rozkręcania się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz kocki wewnątrz (bez rozkręcania) przy użyciu rozpuszczalnika, to coś pomoże? Czy jest jakiś inny sposób? Z góry dzięki!

 

 

Ta, jest. Ale wymaga wydłubania klocków.

Tarczy akurat nic nie zaszkodziło. Wymyj ja alkoholem ew denaturatem i wysusz, i po problemie.

Klocki - możesz wyżarzać, spróbuj też zetrzeć z nich wierzchnią warstwę papierem ściernym o dużej gramaturze. Jeżeli nie zdążyły dokumentnie nasiąknąć lub nie są organiczne, to będą żyły.

 

Pryskając z tylu okrywaj tylni zacisk folią/szmatką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...