Skocz do zawartości

[Szlak rowerowy]zakaz wjazdu?


Unguis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Od pewnego czasu postawiłem sobie za punkt honoru zwiedzić wszystkie okoliczne lasy (na tyle na ile to możliwe dla mojego roweru). Tak się składa, że mieszkam na wsi i w okolicy pełno ścieżek rowerowych. Jednakże... przy praktycznie każdym wjeździe do lasu widnieje zakaz wjazdu (piękna, utwardzona droga itp. itd.). Oczywiście pokusiłem się o wjazd na trasę i co się okazało. Pół kilometra dalej stoi piękna, ogromna tablica informacyjna z mapą szlaków przebiegających przez tenże las (i nie tylko). Żeby było śmieszniej, znalazłem kilka wyjazdów, które nie posiadają znaku zakazu. Do tego mapka wyraźnie pokazuje, że niektóre szlaki biegną przez miejsca oznaczone znakami zakazu wjazdu.

 

Pytanie - co w takiej sytuacji? Doznałem lekkiego mindf*cku. Dodam, że pod znakami nie było żadnej adnotacji, że znak nie dotyczy rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed znakiem zakazu zejdz z roweru. Przeprowadz rower 20 m za znak. Wsiadz i jedz dalej rowerem. Bedziesz mial czyte sumienie :)

Ze znakow wynika, ze wjechac nie wolno, ale juz jezdzic tak ;)

 

Mysle, ze, juz tak na powaznie, znak tyczy sie pojazdow silnikowych (spalinowych) i raczej zadna policja czy lesniczy nie beda Cie ganiac po lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Ustawą o Lasach swobodny dostęp na tereny leśne mają piesi i rowerzyści (nie dotyczy oczywiście obszarów wyłączonych, np. ostoi zwierzyny czy upraw leśnych). Zakazy wjazdu dotyczą - jak napisał kolega powyżej - pojazdów mechanicznych. Zauważ, ze wiele dróg wewnętrznych LP ma całkiem dobrą nawierzchnię, nawet zdarzają się asfalty, i ich jakość może "prowokować" zmotoryzowanych do wjeżdżania - mimo, że z punktu widzenia zarządcy (LP) jest to niewskazane. To jeden z powodów stawiana znaków zakazu wjazdu - aby podkreślić, że droga jest wyłączona z ruchu dla poj. mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...