Skocz do zawartości

[dachowy uchwyt rowerowy] thule 591 i rozregulowująca się przerzutka


Piehursson

Rekomendowane odpowiedzi

NIedawno zmieniłem jakieś marketowe uchwyty rowerowe na Thule ProRide 591. Wszystko byłoby bardzo cacy gdyby nie jeden problem. Otóż w rowerze mojej Żony m.in. linka tylnej przerzutki jest prowadzona dołem ramy a co za tym idzie zacisk uchwytu napina owe linki. W związku z tym praktycznie po każdym transporcie roweru tylna przerzutka się rozregulowuje. Czy jest na to jakiś patent? Luzować linkę przed każdym transportem i po zdjęciu z uchwytu naciągać ją z powrotem? Ktoś z Was ma do czynienia z takim uchwytem i transportuje na nim rower z linkami prowadonymi dołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na brzegi dolnego zacisku(tego ruchomego) przyklej kawałki twardej gumy. Odsuniesz uchwyt od ramy a w środku pozostanie miejsce na linkę.

Czyżby żony rower miał chude rurki? Przy rurach grubych trójkątne dolne mocowanie nie napina linki, miejsca jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym, że dolna rura jest dość gruba ale linki na niej poprowadzone są szeroko poprowadzone, tak, że nie mieszczą się w środku uchwytu. Patent z twardą gumą może być tym czego szukam. Musze pokombinować, do weekendu pewnie mi się to nie uda więc póki co spróbuję popuścić linkę przy przerzutce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można jeszcze spróbować trochę zmodyfikować istniejącą nakładkę. W miejscu gdzie przechodzi linka wyrypać rowek tak żeby się zmieściła. No ale to już ingerencja brutalna.


Ale gdyby zostawiać przerzutkę na takim przełożeniu gdzie linka jest najmniej naciągnięta to problemu nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki uchwyt i wydaje mi się, że nie powinien on mieć wpływu na regulację przerzutki, nawet jeżeli przyciska linki do ramy.

Przecież linki są napinane przez sprężynę przerzutki i dociśnięcie ich do ramy spowoduje co najwyżej lekkie przemieszczenie wózka przerzutki w czasie transportu roweru. Po zwolnieniu uchwytu powinno wszystko powrócić do stanu początkowego.

Może problem jest gdzieś w prowadzeniu linki...

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda model bagażnika Thule inny bo FreeRide 532, ale prowadzenie linek w rowerze małżonki też dołem pod mufą suportu i rura gruba i nie zauważyłem żadnych niedomagań ze strony zmieniarki. Coś nie teges jest raczej z samą przerzutką, może podczas jazdy samochodem i wstrząsów z tym związanych się rozregulowuję(nie wiem czy dobrze napisałem :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób prosty test. Po prostu ponaciągaj trochę pod ramą linkę przerzutki ręka i zobacz, jak się zachowuje przerzutka i czy to ci ja rozreguluje.

Jak nie, to uchwyt jest niewinny.

Jak tak, to szukaj, gdzie linka puszcza.

Obstawiałbym raczej drgania podczas transportu, które powodują rozkręcenie regulacji linki.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu stosował luzowanie linki. Zrzucasz przerzutkę na najwyższy bieg, następnie ręką przesuwasz korpus przerzutki w stronę najniższego i poluzowaną linkę wysuwasz wraz z pancerzem z przelotki na tylnych widełkach.

Dlaczego tak?

bo jeżeli uchwyt przyciska linkę do ramy, to wskutek mikro-ruchów w czasie jazdy będziesz mógł wkrótce podziwiać piękne sznyty aż do gołego metalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...