Skocz do zawartości

[amortyzator] HEADSHOCK FATTY D ,gdzie serwisować ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam rower cannondale z 99 roku z tym amortyzatorem , nie wiem czy kiedykolwiek był serwisowany , ale raczej nie bo kompletnie nie pracuje (bardzo miękki) . Może wystarczy napompować ? Kurcze tylko 200 psi to pompką nie wycisnę . Chciałbym go odnowić , sam raczej nie będę się za to zabierał bo nie mam narzędzi i wolę nie ryzykować . Zna ktoś jakiś serwis lub jakąś złotą rączkę która sprostała by temu . Z góry dziękuję i pozdrawiam 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

tu masz filmik:



W kwestii serwisu - headshocki były dość rzadkim zjawiskiem więc nie każdy serwis sobie z tym poradzi, chociaż jeśli serwisant nie ma dwóch lewych rąk to powinien dać radę.
Jeśli jesteś w stanie wymontować go z ramy i masz fejsa, to podrzucę Ci namiary na fajny serwis. Wiem że chłopak naprawia takie rzeczy od których włosy stają dęba innym serwisantom ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak w temacie mam rower cannondale z 99 roku z tym amortyzatorem , nie wiem czy kiedykolwiek był serwisowany , ale raczej nie bo kompletnie nie pracuje (bardzo miękki) . Może wystarczy napompować ? Kurcze tylko 200 psi to pompką nie wycisnę . Chciałbym go odnowić , sam raczej nie będę się za to zabierał bo nie mam narzędzi i wolę nie ryzykować . Zna ktoś jakiś serwis lub jakąś złotą rączkę która sprostała by temu . Z góry dziękuję i pozdrawiam 

 

Tak mam fejsa proszę tu są na mnie namiary Mateusz Paterek Gniezno

Tak mam fejsa proszę tu są na mnie namiary Mateusz Paterek Gniezno

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatty D to widelec sprężynowy był, także jak byś go chciał "utwardzić" to musiałbyś wymienić sprężynę na twardszą. Jeżeli sam teleskop jest sprawny to serwis ogarnie każdy średnio uzdolniony serwisant, pod warunkiem posiadania odpowiednich narzędzi, dobry serwisant narzędzia sobie dorobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest z nim nie tak może wystarczy napompować i olej wymienić, zrobił bym to sam tylko problem może być z uszczelkami , nie chcę nie potrzebnie kasy w błoto wydawać jeśli to pryszczy . Może w jakimś serwisie motorowym coś bym znalazł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaką sprężynę?...

Jeśli jest to powietrzny Grubas to ma zawór na dole, nad kołem - tabela ciśnień jest w tym pdf'ie, choć chyba lepiej doświadczalnie dobierać ciśnienie. Widelec jest za miękki bo powietrze z niego uszło w większej lub mniejszej ilości - to zupełnie naturalne jeśli nie był sprawdzany przez wiele miesięcy (producenci zalecają codzienne sprawdzanie ciśnienia).

Kup dedykowaną pompkę (ceny netowe od 50 zł za sensowne produkty) i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było powietrze lecz mało , ale spuściłem do zera bo myślałem że o jest do odpowietrzania . Jeżdżę na zamkniętym amorku . ok więc napompuję i napisze czy jest ok . Lecz i tak na pewnie będzie trzeba wymienić olej , tylko jest problem , nie wiem ile tego wlać i jaki 10 w, jaka firma ?   


Aha, czy dobrą mocną sprężarką da radę napompować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...