Skocz do zawartości

[Rower] Jaki dla grubasa 130kg - do 1500-2500zł


bart2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule, niestety ze względów zarówno zdrowotnych jak i własnego lenistwa zapuściłem się do takiej wagi. Kiedyś dużo jeździłem na rowerze, obecnie od 10 lat praktycznie w ogóle, moja kondycja jest zerowa.
I tutaj właśnie zaczyna się problem, ponieważ jest dużo tematów o tym jak wybrać rower, ale praktycznie nigdzie nie spotkałem się z uwzględnieniem takie czynnika jak otyłość kupującego. 
 
Poszukuję zatem roweru górskiego przede wszystkim dobranego pod moją wagę (oraz wzrost 176cm) do spokojnych przejażdżek przede wszystkim po mieście oraz okazyjnie po leśnych ścieżkach. 
Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to 1500 do 2500zł aczkolwiek wolałbym w dolnej granicy.
Z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko że dobrze zwracaj uwagę na hamulce, bo taką wagę nie łatwo zatrzymać jak się już rozpędzisz, wiem z własnego doświadczenia :) Trochę mi wagowo do Ciebie brakuje ale i tak przekraczam 100 kg i już kilka razy na zjeździe miałem taki dylemat - albo się położyć albo zaliczyć blieskie spotkanie z drzewem lub polecieć parę metrów w dół :)

Dopuszczalna waga dla roweru najczęściej nie odpowiada stanowi właściwemu, np taki Kross ma zapis że max waga dla MTB to 96 kg (rower + rowerzysta + bagaż) co jest całkowitą bzdurą, zakładając że rower waży ok 14 kg to na rowerzyste i bagaż zotaje 82 kg, głupota. Pamiętaj tylko o podnoszeniu zadka na większych nierównościach.

Też bym proponował cośna 29 calowych kołach, ten unibike wydaje się być fajny, ewentualnie coś z oferty Krossa, akurat zaczyna się sezon przecenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi, co do Kross'a wizualnie bardziej podoba mi się ten Unibike (z Kross'a w tym przedziale mieści się tylko B2 i B3). Zapomniałem dodać jeszcze jednej. istotnej dla mnie rzeczy. Zależy mi na pozycji jak najbardziej wyprostowanej z racji problemów z kręgosłupem (oraz nie ukrywajmy, brzucha piwnego). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

176 cm i rama 19" ? W rowerze MTB w tym rozmiarze człowiek o takim wzroście będzie wyglądał dość groteskowo, że nie wspomnę o zbyt wysokim przekroku. 18" to maks.

I pozycja też będzie bardziej wyprostowana na mniejszej ramie. A jeśli nadal będziesz czuł się mało komfortowo to możesz zmienić mostek na krótszy o 1 cm lub 1,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...