Skocz do zawartości

[Wyjazd] Wycieczka rowerowa Chrzanów-Wiedeń 397 km


kamil5991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Kamil mam 19 lat. Ta wyprawa rowerowa będzie moja pierwszą dłuższą odbytą na rowerze, do tej pory były to trasy jednodniowe po maks 120 km. Posiadam rower trekingowy, z kołami szosowymi. Rower bez konkretnej marki, ale wartość złożonego roweru to około 2000 zł. 

Planuję pokonać taką trasę 
https://www.google.pl/maps/dir/50.1000608,19.377356/Autokemp+Olešná,+Nad+přehradou,+Frýdek-Místek,+Czechy/Eurocamping+Bojkovice,+Štefánikova+1008,+687+71+Bojkovice,+Czechy/Laaer+Straße+135,+2170+Poysdorf,+Austria/Wiedeń,+Austria/@49.4491731,17.8755875,7z/am=t/data=!4m36!4m35!1m0!1m10!1m1!1s0x4713f12d42c67735:0x78d925ed86f2c863!2m2!1d18.312141!2d49.665673!3m4!1m2!1d18.0252896!2d49.3791833!3s0x471384ddd7081f13:0x567d33f3c96866b0!1m5!1m1!1s0x4713660914db8891:0x88e38ab9df308197!2m2!1d17.80041!2d49.041055!1m5!1m1!1s0x476d2febd6fe9a05:0xb5bb0febbc56d231!2m2!1d16.6143742!2d48.6640993!1m5!1m1!1s0x476d079e5136ca9f:0xfdc2e58a51a25b46!2m2!1d16.3738189!2d48.2081743!2m3!1b1!2b1!3b1!3e0

 

 

Mam do was pytanie czy ktoś może jechał gdzieś w tych okolicach, lub może ma jakieś rady jak inaczej jechać. Planuje spać w namiocie, lecz z racji tego, iż jadę sam wolałbym noce spędzić na jakimś polu namiotowym.

Chciałbym też uzyskać jakieś przydatne porady co do ubioru, gdyż będzie to już wrzesień. Z rzeczy które posiadam i chcę zabrać ze sobą 3 koszulki rowerowe, 3 spodenki rowerowe jedne spodenki zwykłe, i jedne spodnie zwykłe, 3 koszulki zwykłe, 5 par skarpetek. Z racji tego iż mam tylko sakwy z tyłu mam mało miejsca. Namiot posiadam cenowo tani, szybko rozkładający się z decathlon, Śpiwór tani, temperatury na nim są wypisane od 0 do 15 stopni. Posiadam też matę samopompującą się. 

Zastanawiam się czy dużym problemem będzie brak spodni nieprzemakalnych? Kurtkę posiadam nieprzemakalną. Problem z butami żeby mi nie przemokły zamierzam rozwiązać zakładając na nie worki. Z dodatkowych rzeczy posiadam kask, rękawiczki bez paców i z. 

Liczyłbym też na doradzenie  czy warto jest zainwestować w kuchenkę gazową, jeśli tak to może jakieś propozycję tych najtańszych.

Zamierzam wyruszyć 15 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi dużo osób tak radziło, ale zawsze chciałem być w Wiedniu. a znowu niecałe 400 km to nie jest tak dużo. Wokół mojej miejscowości dużo jeździłem np. miałem cały taki tydzień co zwiedziałem okolice dziennie po około 100 km. A w przyszłym roku mam w planach 2 wyprawy pierwsza po Polsce, a druga do Włoch co będzie trasa przebiegała przez tą co teraz mam w planach przejechać, także było by to jakieś ulatwienie na przyszły rok. Też Wiedeń to jest moj cel także ze względu na to, że odwiedze mojego wujka. Nie powinien to być trudny wyczyn także ze względu na to że mam zamiar spać na polach namiotowych, a nie np. na dziko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę,że jesteś zdeterminowany , no jeśli byś został u wujka na 2/3 dni wtedy byś zregenerował się i mógł podjąć decyzję czy wrócić czy też nie . te 400 km to mógł byś spokojnie zmieścić na 2 intensywne dni lub 3 spokojniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem z Jaworzno, chodziłem do LO Staszica w Chrzanowie. Co prawda jestem już stary, bo mam 27 lat, ale jakbyś wyjazd przełożył na 20 września to chętnie bym się z Tobą zabrał. Mam cały turystyczny ekwipunek i doświadczenie w rowerowych wyprawach  :)


Wiedeń też znam nie najgorzej, mam też tam znajomego, który mógłby nas na miejscu przenocować, więc jak coś to pisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fail :P 20 idę na półfinał MŚ w siatkówce, całkiem o tym zapomniałem. Mam dużo wolnego do wybranie w pracy, więc można by było wyjechać 21 września. Odezwę się w ten weekend (jak znajdę czas), bo będę w Jaworznie, więc będzie możliwość się poznać i wyskoczyć gdzieś razem na przejażdżkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu, co wziąć na wyprawę to : 

 

http://piotrmitko.com/rower,wyposazenie

 

Super poradnik, co do ilości KM to nawet spoko jak na 1 raz, bez jakiś szaleństw.

 

Jeśli chodzi o palnik to ja kupiłem ostatnio z przesyłką palnik msr-pocket-rocket,bardzo fajny, sprytny , niezniszczalny i lekki, butle można dostać na każdej stacji. 

1 butla 250g <np. coleman c250:22zł> wystarcza na ok ~3h gotowania,czyli pewno z 2 i pół godziny.

Osobiście też teraz będę na dniach wyruszał na wyprawę paro dniową w góry. Ale jako iż tutaj widzę że przejeżdżasz obok mnie, to może i bym się do was chłopaki dobił ? Ja mieszkam w Tychach, doświadczenie wyprawowe małe, bo takie wyprawy po 1-3 noclegi już robiłem. mam rower MTB, bagażnik na tył wchodzi bez problemu - mogę załatwić 3 koło,aczkolwiek wątpię żeby było potrzebne.

Także jak byście byli blisko Tychów. np . Przy Bieruniu,bądź przy Pszczynie ,mógłbym do was dołączyć . Osobiście najwięcej w 1 dzien zrobiłem 178km... ale to była mordęga i głupota :).

 

Podajcie mi tylko termin od ktorego do ktorego chcielibyście jechać :). Bo ja teraz zaczynam studia, no i mam ograniczony czas. 

Dawid :) 20lat- Technik Logistyk.

 

Pozdrówka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak do tej pory  tamten kolega nic do mnie nie odpisuje więc nie wiem jak z nim będzie, ja jestem na tyle zdeterminowany, że jadę na pewno, nawet sam. No tak jak wcześniej pisałem ja mogę jechać od 15 września no i najpóźniej wrócić maksymalnie do 5 października. Także kwestia wyjazdu jest jeszcze do dogadania. Dzięki za odpowiedź w sprawie palników. No chyba jednak zakup palnika sobie odpuszczę i załatwię sobie taki tani wojskowy co się wkłada do niego wkłady co palą się gdzieś przez około 10-15 minut może wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czas do końca września, bo jak pisałem w październiku zaczynam studia, ale nie powinno nam to zabrać więcej niż 10-12 dni.

Co do palnika to nie kupuj , mogę jechać z tobą a jeden wystarczy w 100%. Ja się piszę na 100% :) o ile mogę :D.  Masz jakoś z trasy wyznaczone przystanki, gdzie są pola namiotowe, czy tak na ślepo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tej mapie co ją umieściłem w pierwszym poście w linku tam gdzie są przerwy to tam są pola namiotowe lub campingi, lecz nie wiem jak sprawa będzie wyglądała w Wiedniu z noclegiem. Te trasy jeszcze dokładnie nie sprawdzałem i nie wiem czy na wszystkich tych drogach co zaznaczyłem mogą poruszać się rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sobie policzyłem, noclegi będą nas kosztowały:

 

1.Czechy-100CZK ~17zł

2.Czechy-130 CZK ~20zł

3.Austria -7E ~34zł

x2 bo powrót =71x2 =142zł.

 

Noclegi w Wiedniu są po 11Euro  ~46zł  :

http://www.campingwien.at/en/

I chyba najlepiej jechać na ten " sightseeing and biking" <Wien west>, albo poszukać na couchserfingu czegoś. tańszego bądź nawet darmowego.

 

Co do przeżycia , to myślę że w tamtą stronę wydamy tylko na wodę, może jakieś bułki czy coś, ale wydatki będą małe, w drodze powrotnej za to będzie troche więcej kasy do wydania,bo to wiadomo,jedzenie,woda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...