Skocz do zawartości

[Opony] Jakie opony xc w teren


pipiaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Poszukuję uniwersalnych opon xc w teren(leśny,górski) które będą w miarę dobrze radziły se w płytkim błocie.Po asfalcie jeżdżę 20%,szuter 20%,pozostałe 60% to trasy w lesie w zróżnicowanym terenie.Koła jakie posiadam to "WTB KOM i23" więc raczej wolał bym opony w systemie bezdętkowym.Rozmiar kół to 26".Obecnie jeżdżę na Kenda Karma 26x2.0  i jestem z niej zadowolony tylko gdy jest sucho.Na mokrym i nawet lekkim błocie brak kontroli nad rowerem.(po części pewnie dlatego że opony użytkuję już drugi sezon)Na dwie opony mam około 260zł. Proszę o jakieś ciekawe propozycje.Pozdrawiam. :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam GEAX AKA 2.2 , mam juz na nich z 3kkm , przód, gdzie nie zdarzało mi się hamować z "piskiem" ma bardzo dobry bieżnik, w terenie spisują się pięknie, są 2-stronne, ja głównie jeździłem szosą . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Rero. w sklepiku italiabike kupisz z mleczkiem w gratisie i w Twoim budżecie.

 

Witam.Poszukuję uniwersalnych opon xc w teren(leśny,górski) które będą w miarę dobrze radziły se w płytkim błocie.Po asfalcie jeżdżę 20%,szuter 20%,pozostałe 60% to trasy w lesie w zróżnicowanym terenie.Koła jakie posiadam to "WTB KOM i23" więc raczej wolał bym opony w systemie bezdętkowym.Rozmiar kół to 26".Obecnie jeżdżę na Kenda Karma 26x2.0  i jestem z niej zadowolony tylko gdy jest sucho.Na mokrym i nawet lekkim błocie brak kontroli nad rowerem.(po części pewnie dlatego że opony użytkuję już drugi sezon)Na dwie opony mam około 260zł. Proszę o jakieś ciekawe propozycje.Pozdrawiam. :icon_cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam GEAX AKA 2.2 , mam juz na nich z 3kkm , przód, gdzie nie zdarzało mi się hamować z "piskiem" ma bardzo dobry bieżnik, w terenie spisują się pięknie, są 2-stronne, ja głównie jeździłem szosą . 

Na płytkie błoto to to się średnio nadaje... Jeżeli lubiłeś zachowanie Kendy Karmy to obejrzyj Hutchinson Toro. Podobna, ale lepsza w błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce opony które poradzą sobie w błocie, a wszyscy polecacie typowe szybkie kapcie na suche warunki.

 

Ja na wilgotne warunki mam Geax Barro Mountain. Ostatnio jechałem na nich deszczowy i błotny maraton i dały radę, chociaż kilka razy zdarzył się porządny uślizg, ale warunki były ciężkie. Wbrew pozorom są dość szybkie. Minusem jest to, że przez spore i dość wysokie klocki niepewnie zachowują się na bruku czy kamieniach, zwłaszcza jak jest mokro. Na allegro wersja TNT jest za 125zł więc w budżecie się mieszczą.

A jak nie to może polecane wszędzie Saguaro. Sam na nich nie jeździłem, ale ponoć to bardzo uniwersalne gumy, które lekkie błoto też ogarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na błoto zawodnicy zakładają wąskie agresywne opony - takie chyba lepiej wbijają się w błoto i przyczepność jest lepsza. 

 

Saguaro są okej jak chcesz mieć uniwersalne opony na cały rok. Jednak w błocie radzą sobie kiepsko. Im większe tym gorzej, bo łatwo się zaklejają i robi się wielki balon bez bieżnika :P Ale na mokrym terenie nie miałem z nimi problemów i byłem bardzo zadowolony z tej opony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja na wilgotne warunki mam Geax Barro Mountain.

 

Przyłączam się. Mam Geax'a Barro Mountain 2.1 ustwione na "traction". Jeśli odwrócimy będzie "speed". Opony dobrze trzmają zarówno na suchym a jak i na mokrym. W bardzo głębokim błocie nie sprawdzałem. Na mokrych kamieniach czy korzeniach możne być ślisko - mi podczas pokonywania korzenia opona trochę się obróciła zrobiła trrrr (jak na tarce) - złapała przyczepność i jechałem dalej w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...