Skocz do zawartości

[serwis] Zestaw smarów do kompletnego serwisu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Po sezonie chcę przeprowadzić duży serwis roweru, gdyż dostaje trochę w terenie. Na pewno będę przeprowadzał też serwis amorka.  Z racji pobytu za granicą, najchętniej będę zamawiał wszystko ze sklepu CRC , lub innego, który wysyła w różne części Europy :) Jest też możliwośc, że wszystko zamówię w pl, więc ewentualne propozycje ze sklepów rowerowych również mile widziane. Proszę natomiast o nie wrzucanie propozycji z allegro, gdyż aukcje szybko się kończą i potem linki są bezużyteczne. Najlepiej wpisujcie konkretne nazwy i link do jednego sklepu, aby uniknąć dodatkowych kosztów przesyłek z kilku miejsc. Narzędzia raczej wszsytkie mam, potrzebuję pomocy w dobraniu środków smarujących:

Potrzebuję porady w dobraniu smarów do wykonania następujących czynności.

1. konserwacja sterów, korby, kasety,

2. być może konserwacja piast

3. konserwacja linek od przerzutek - jakiś pewnie w sprayu?

4. regulacja przerzutek

5. amortyzatora - Rock Shox Recon Gold TK z 2011 roku zdaje się - olej 5wt i coś jeszcze?

6. prawdopodobnie będę wymieniał przewód hamulcowy, który jest lekko załamany, chociaż nie cieknie, więc pewnie płyn hamulcowy

7. suport jest typu press-fit więc nie wiem, czy jest sens demontować, jeżeli nic się nie dzieje?

 

Rower ma przejechane 2 000km, zdecydowana większość w trudnym terenie, dużo błota, ziemii i wody, więc wymagał częstego mycia. 

Specyfikacja roweru tutaj.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...