Skocz do zawartości

[Serwis] Nauka serwisowania roweru?


Robert17

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Jakoś ostatnio trochę więcej się interesuje na czym jeżdżę. Coś tam staram się zrobić i pewnie trochę jeszcze coś popróbuję. Ale jak to jest mogę spróbować ale nawet jak coś będzie źle to niekoniecznie wiadomo co. Ostatnio trochę się namęczyłem aby przerzutka dobrze funkcjonowała. Niby teoria prosta śrubka w tą lepiej zrzuca, tamtą co innego. Ale samemu w domu trochę mi to zajęło. Nic to nie zrażam się najwyżej popsuje i oddam do serwisu. 

Ale pytanie. Kiedyś znalazłem coś takiego http://onemorebike.pl/content/11-kursy-serwisowania-rowerow

Cena ceną ale to pod czyimś okiem zawsze lepiej popróbować czasami. Czy coś takiego gdzieś w Warszawie funkcjonuje? Czy jednak nie ma co szukać? Bo jak piałem prawdopodobnie czeka mnie wymiana korby i wolnobiegu. Raz, że to zapieczone tak, że mogę mieć problem. A dwa lepiej zrobić to po prostu z kimś. Ale akurat nie znam nikogo komu by się chciało i wszyscy oddają rower na przeglądy. 
Czy zostają filmiki i książka pana Zinna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Moim zdaniem żeby się czegoś nauczyć na takim kursie to potrzeba około tygodnia kontaktu z rowerem w warsztacie. Zasygnalizowanie, pokazanie jak to się robi niewiele pomoże jak sam nie dotkniesz ,pogrzebiesz, rozregulujesz. A jeżeli wiedza jest pompowana zbyt szybko w dużej ilości to i tak przyswoisz niewiele.

Wiedzę można równie dobrze czerpać z internetu. Jak słowo pisane nie pomaga to filmiki youtubowe też są dostępne. Rower to nie prom kosmiczny.

Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...