Skocz do zawartości

[3500 zł] Kross B7, czy Kross Evado 7.0 - który wybrać?


ariel86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Który wybrać? Wiem, że to różne rowery. Główne przeznaczenie 70% miasto, 30% teren. Rozum podpowiada by brać Evado 7.0, lecz wizualnie zdecydowanie bardziej podoba mi się B7. Jak to jest jakbym miał porównać osprzęt tych dwóch rowerów? Również podoba mi się Kross R8, ale on to już chyba typowo w teren? Może jakiś inny rower w kwocie ok. 3000 zł (mogę dołożyć max 500 zł gdy będzie naprawdę warto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja też mam ten sam dylemat u mnie jeszcze dochodzi Torx 10. Teraz jeżdżę na Kellys Neos rama 21. Jeśli chodzi o jazdę to tak jak Ty 70/30. Przymierzałeś się już do tych rowerów? Ile masz wzrostu? Ogóle rozsądek podpowiada mi evado ale mam ochotę na coś innego i właśnie kusi mnie ten B7...Podejrzewam, że fajnie by się tym śmiało po lesie.Teraz mam wszystko na deore.

Jeśli możesz napisz za ile są oferowane te modele w Twojej okolicy?

Jeśli chodzi o osprzęt to evado ma napęd xt półkę wyższy niż B7 tam jest tylna przerzutka SLX. Nie wiem jak z widelcem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bez przymiarki. Na razie tylko oceniłem wizualnie, że znacznie bardziej podoba mi się B7, R8 niż Evado 7.0. W sobotę będę jechał oglądać je z bliska. Mam 185 cm wzrostu, więc bardziej dla mnie pasuje rozmiar L. Jak to jest z tym osprzętem w tych rowerach? Można to jakoś porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 178. Wiesz jeśli chodzi o porównanie sprzętu to może niech wypowie się ktoś kto ma trochę większe rozeznanie. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Po prostu jest kilka klas osprzętu zaczynając od SHIMANO SIS,a kończąc bodajże na SHIMANO XTR jeśli się nie mylę. Ja teraz mam wszystko Deore czyli chyba 4 półka od dołu mówiąc tak obrazowo i nie mogę na to narzekać. Do amatorskiej jazdy zupełnie wystarczy. Teraz chciałbym mieć trochę lepszy osprzęt. Zastanawiałem się nawet nad wymianą w swoim Neosie ale podejrzewam, że razem z widelcem musiałbym zainwestować około 2000PLN. Daj znać koniecznie jakie ceny i wrażenia w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Który wybrać? Wiem, że to różne rowery. Główne przeznaczenie 70% miasto, 30% teren. Rozum podpowiada by brać Evado 7.0, lecz wizualnie zdecydowanie bardziej podoba mi się B7. Jak to jest jakbym miał porównać osprzęt tych dwóch rowerów? Również podoba mi się Kross R8, 

Proponuję ci tego Northeca http://allegro.pl/rower-northtec-gravity-27-5-xt-2014-revo-i4535312127.html ma zdecydowanie najlepszy amortyzator Rebę, napęd w wiekszości deore jedynie tylna przerzutka jest dwie klasy wyżej XT. Rama jest z główka taperowaną,dobra korba z suporte suport HT2  a nie jak w B7 i R8 press fit. Hamulce ma średniej klasy tak jak w.w. Krossy, jedynie Evado ma lepsze.Teraz zależy jaki rower potrzebujesz jezeli na miasto i lekki teren to Evado wystarczy ale jakbys chciał poszalec po lasach itp. trudnym terenie to polecam Northeca. Jeśli będziesz chciał jeździć po mieście i asfalcie to zakładasz opony sem slick lub nawet slick, ale jak Cię będzie kręcił cięższy teren to ten rower jak znalazł do takiej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się domyślam, że Evado 7.0 poradzi sobie w takich warunkach, lecz jednak cały czas nie przemawia do mnie zbytnio od strony wizualnej.


A może coś ze Scott'a? Scale 770/970 lub Aspect 710/910? Te również bardzo mi się podobają wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz koła 27,5" to szukaj ramy z główką tapered, później gdy przyjdzie chęć lub koniecznośc wymiany amortyzatora bedziesz miał problem z kupnem lepszej klasy widła. Teraz wszystkie lepsze amortyzatory produkuję się właśnie pod tą główkę. Do 29" dostaniesz to co jest już na rynku a rozmiar 27,5" to najnowszy wymysł producentów, więc amortyzatorów pod prostą główkę lepszej klasy nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam w przyszłości nic wymieniać w tym rowerze. No chyba, że z konieczności... Ma mi on służyć na dobre kilka lat. To co mi piszesz o jakichś główkach tapered nic mi nie mówi. Z wszystkich rowerów co wymieniłem w tym temacie, to czy któryś z tych Kross'ów lub Scott'ów posiada takową główkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Który wybrać? Wiem, że to różne rowery. Główne przeznaczenie 70% miasto, 30% teren. Rozum podpowiada by brać Evado 7.0, lecz wizualnie zdecydowanie bardziej podoba mi się B7. Jak to jest jakbym miał porównać osprzęt tych dwóch rowerów? Również podoba mi się Kross R8, ale on to już chyba typowo w teren? Może jakiś inny rower w kwocie ok. 3000 zł (mogę dołożyć max 500 zł gdy będzie naprawdę warto)

Wpisz sobie w wyszukiwarkę świat rowerów. Dzisiaj byłem na tej stronie i B7 jest tam za 2900 tańszej oferty chyba nie znajdziesz. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję za dobrą cenę kupić Thorxa10, który ma około 300km przebiegu. Powiedzcie na co zwrócić uwagę w przypadku kupna używanego roweru? Jeszcze dwa pytania. Nie miałem wcześniej do czynienia z hamulcami hydraulicznymi czy zastosowane w tym modelu są w miarę dobre i czy do wyciągnięcia kół wystarczy otworzyć szybkozamykacze i koło wychodzi czy jeszcze trzeba coś poluzować w hamulcach.

Dodam tylko, że rower jest w rozmiarze L ja mam 178 cm i nogę 82 tu mały dylemat czy rozmiar będzie dobry, teraz jeżdżę na Kellys Neos rama 21 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hamulcach nic nie musisz luzować wystarczy to co opisałeś :) Co do kupna "prawie nowego roweru" ale jednak uzywki uzywki, sprawdzic powinno się prawie wszystko ale szczególnie: ramę czy nie była pęknięta lub jest, amortyzator czy nie luzów na lagach, hamulce czy dobrze hamują, koła czy są wycetrowane i nie maja bicia na ośkach itp. Według mnie rower będzie za duży :whistling:  dla Ciebie M będzie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...