Skocz do zawartości

[Korba] Jaka kroba do 500zł.


behemothxx

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Planuję zakup nowej korby, na ten cel mam przeznaczone 500zł. Mój aktualny napęd to: przerzutka z tyłu Sram X0 3x9, z przodu Shimano Deore XT 3x9 (planuję zmianę na Sram'a) i do tego gripshift'y sram x0. Jaka korba z 3 blatami będzie najlepsza w cenie do 500zł, preferuję raczej osprzęt Sram (nie musi kosztować 500zł, im mniej tym lepiej, oraz nie musi być to Sram). Czy znajde coś wartego uwagi w tej kwocie?

 

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tej kwocie spokojnie SLX. Pytanie tylko na ile zębów.

 

Mówisz o korbie 9 rzędowej? Bo z dostępnością SLX-ów na 9 już jest ciężko. Akurat są na Allegro, ale wyboru wielkiego nie ma i ceny też są niezłe. Dokładając trochę można mieć XT.

Ja kupowałem dla siebie wiosną i znalazłem XT w lepszej cenie niż SLX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem właśnie korby XT za około 500zł, tylko czy to będzie najlepszy wybór w tej cenie i za jakim modelem się rozgladać? Aktualnie posiadam Shimano Deore FC-M552 42/32/24.

 

Shimano Deore XT FC-M770 44/32/22 będzie OK? Jeśli tak to jaki jeszcze łańcuch do niej polecacie, w miarę tani (w rozsądnych pieniądzach) a dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wybór to znaczy?? Chodzi Ci o trwałość blatów, suportu?? Tutaj żadna korba nie przebije tych powiedzmy klasy Alivio. Jeśli natomiast ma być ładna, lekka to już inna sprawa i tu XT się sprawdzi.

 

Tutaj w kwestii łańcucha panuje kult Campy C9 ale to nie tania sprawa aczkolwiek ponoć bardzo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba ma być: lekka, ładna, ma mieć dość wytrzymałe blaty oraz suport. Myślę że korby XT są jednak wytrzymalsze od np Alivio (mogę się mylić), w końcu kosztuja sporo więcej. Co do łańcuchca to liczyłem się z tym że będę musiał zapłacić za niego około 100zł, ten C9 faktycznie zbiera dobre opinie. Czy ten łańcuch Campy będzię dobrze działał z moimi przerzutkami i nową korbą (prawdopodobnie Deore XT), jest kompatybilny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry łańcuch to także KMC X9 - jest dostępny w wielu wersjach. Wg mnie trwalszy od łańcuchów Shimano, mimo, że jest tańszy i ponoć jeden i drugi produkuje ta sama firma czyli KMC.

 

Korbę brałbym SLX albo XT. Ta druga jest bardzo solidna, wiele razy porządnie uderzyłem o kamienie, głazy i za każdym razem pojawiały się co najwyżej takie większe rysy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry łańcuch to także KMC X9 - jest dostępny w wielu wersjach. Wg mnie trwalszy od łańcuchów Shimano, mimo, że jest tańszy i ponoć jeden i drugi produkuje ta sama firma czyli KMC.

 

Korbę brałbym SLX albo XT. Ta druga jest bardzo solidna, wiele razy porządnie uderzyłem o kamienie, głazy i za każdym razem pojawiały się co najwyżej takie większe rysy. 

x9 od kmc to największe badziewie z jakim miałem doczynienia. Kilkadziesiąt zerwanych sztuk w rowerach miejskich. Pęknięte ogniwa zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze serio? Bo kupiłem jeden na próbę i wydawał mi się lepszy od Shimano. Teraz kupiłem drugi i dopiero go założyłem. Jestem ciężki i często jeżdżę siłowo, ale póki co na szczęście nic się zerwało. Będę musiał w przyszłości spróbować tego C9, ale on za to jest dużo droższy, a trochę sceptycznie podchodzę do ładowania kasy w takie rzeczy jak kaseta, łańcuch, bo i tak po błotnistej jeździe dosyć szybko się zużywają.

 

@behemothxx - kasetę trzeba wymieniać także dlatego, że nowy łańcuch nie będzie dobrze działał ze starą jeśli ma ona już wyrobione zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@behemothxx zależy jaki przebieg ma Twoja kaseta, ale lepiej wymienić. Łańcuchy Campy są "ciasno spasowane" i mogą się nie przyjąć do używanej kasety. Miałem tak teraz w szosówce.

 

Jeżeli nowa to może też XT. Do 200zł można kupić. Sam założyłem sobie niedawno identyczny napęd 9 rzędowy - korba i kaseta XT, do tego łańcuch C9. Działa to naprawdę dobrze, tylko jakby ciężej wyregulować przednią przerzutkę żeby nie obcierała niż przy łańcuchu Shimano. Ale może to wina samej przerzutki bo luzy ma już spore :P No i napęd pracuje może ciut głośniej.

 

Aha, o trwałości na razie się nie wypowiem bo napęd przejechał dopiero koło 600km. Niedługo zdejmę łańcuch i porównam z nowym bo zamierzam jeździć na dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, może poleci ktoś jeszcze jakąś kasetę? Czy jest sens brać XT? Aktualnie zerwał mi się mój poprzedni łańcuch (nie pamiętam teraz co to było bo wywaliłem) i chwilowo założyłem KMC X10 (chodzi to średniawo na 9 rzędowym napędzie, albo mi się wydaje) ... Są może łańcuchy KMC X10 przystosowane do 9 biegów, czy tylko występują w wersjach 10 biegowych? Czy ten łańcuch chodzi bezproblemowo na 9 sp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać kasety XT. Praktycznie to samo na pająku to SLX. Mam obecnie CS-HG61 i jestem bardzo zadowolony.

 

Co do łańcucha KMC to nigdy takowego nie miałem i miał nie będę tak samo nie zakładam nie dedykowanego pod konkretną liczbę koronek kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopniowania kasety pod korbę się nie dobiera. To znaczy w sensie czy chodzić to będzie czy nie. Dla tej korby jak nie jeżdzisz w górach to 11-28 spokojnie da radę. Jest mało to bierz 11-32/43.

 

Te kasety często w zestawie mają łańcuch CS-HG73. Według mnie bardzo dobry. Mam go na kasecie Deore i niedługo też SLX'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...